sprawdź ceny lotów:

NARESZCIE! Wizz Air rezygnuje z opłaty za "duży" bagaż podręczny!

Właśnie otrzymaliśmy bardzo dobrą informację!

Komunikat Wizz Aira brzmi tak: "Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj, że od 29 października 2017 roku pasażerowie nie będą ponosić dodatkowych opłat za wniesienie na pokład (zabranie w podróż - przyp. red.) dużego bagażu podręcznego na wszystkich lotach Wizz Air."
Oznacza to koniec irytującej dla wielu konieczności dopłacania 10 EUR za odcinek za "duży" (czyli normalny) bagaż kabinowy, mieszczący się w schowkach nad siedzeniami.
Pasażerowie będą uprawnieni do zabrania jednego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23cm. Ten rodzaj bagażu będzie zawarty w cenie biletu. Stanowi to wzrost o 50% wielkości w porównaniu do dotychczasowych regulacji dotyczących bezpłatnego bagażu.
Klienci podróżujący 29 października 2017 roku i później, którzy dokonali już opłaty za bagaż podręczny poprzez bezpośrednie kanały sprzedaży* Wizz Air, otrzymają zwrot pieniędzy w wysokości 120% poniesionej opłaty na konto WIZZ.
Ponadto linia ogłasza również wprowadzenie nowej usługi na pasażerów: WIZZ Priority, która jest dostępna na wszystkich lotach od dzisiaj i zawiera:

  • Pierwszeństwo wejścia na pokład
  • Możliwość wniesienia na pokład dodatkowego małego bagażu (o maksymalnych wymiarach 40x30x18cm)

Od 29 października, gwarancja umieszczenia bagażu podręcznego w kabinie samolotu (również dostępna dla pasażerów korzystających z usług: WIZZ Go, WIZZ Plus i WIZZ Privilege Pass)

Comments

Obrazek użytkownika Pseudo
Ciekawe na czym sobie odbiją tą zmianę?
Obrazek użytkownika qvq
Brakiem możliwości bezpłatnego wniesienia bagażu na pokład - już chyba od tygodnia na różnych portalach o tym piszą, a loter zamieszcza ewidentny błąd: zamiast "Pasażerowie będą uprawnieni do wniesienia na pokład jednego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23cm" powinno być: Pasażerowie będą uprawnieni do wzięcia do samolotu jednego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23cm". Moim zdaniem luk bagażowy to jednak nieco niżej niż pokład;) Żeby mieć gwarancję, że pozwolą ci wnieść bagaż na pokład zamiast go nadawać będzie trzeba dopłacić, na stronie Wizza jest informacja, przy rezerwowaniu biletów na loty po 29 października też pokazuje się już adnotacja odnośnie bagażu, że nie gwarantują miejsca dla bagażu podręcznego na pokładzie jeśli nie zapłacisz dodatkowo.
Obrazek użytkownika Dmn
Drogi Adminie! To nie jest do końca dobra informacja. Sprawdź proszę jak zmieniły się wymiary tego bagażu i tak jak napisał qvq nie ma gwarancji że zabierzesz go na pokład. Poza tym wiemy o tym już od kilku dobrych dni z innych portali o tej tematyce. Pozdrawiam
Obrazek użytkownika lecebochce.pl
Faktycznie trzeba dodać, że cały "myk" polega na gwarancji zabrania bagażu na pokład. Oddawanie bagażu do luk to nic dobrego - ryzyko utraty bagażu, kradzieży, uszkodzenia walizki lub zawartości, czekanie na walizkę po lądowaniu... Sporo osób więc będzie decydowało się na opłatę za gwarancję zabrania bagażu i tym sposobem Wizz sfinansuje rewolucję:)
Obrazek użytkownika Wiktor32
Jak zwykle Admin śpi i nie wie co się dzieje......
Obrazek użytkownika admin
Admin nie śpi. Szykuje dla Was prawdziwą petardę :)
Obrazek użytkownika Bbbb67
Takie stwierdzenia już tu były i ciągle nic. Pustka. Totalne zero :))))
Obrazek użytkownika admin
Warto czekać :)
Obrazek użytkownika suavero
Też mi odkrycie Ameryki - mówię do anonima qvq - a jaka linia daje ci gwarancje wniesienia bagażu o takich wymiarach na pokład? To Ci odpowiem - żadna. W Ryanarze nagminnie ludzie oddają bagaże do luku i nikt nie psioczy, a jak Wizz wprowadził w końcu taką samą zasadę to jest źle bo nie ma gwarancji, brak słów.

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.

baza wiedzy z zasobów Lotera:

kategorie: