sprawdź ceny lotów:

dotyczy lotniska: 

9
średnia: 8.6 (głosów: 68)

artykuły o lotnisku: 

04/23/2018 - 10:17

Świetna okazja na tani 2-dniowy wypad do Barcelony

komentarze: 0
03/13/2018 - 18:19

Pomysł na podróż z Warszawy (Modlin): wiosną odwiedzimy Minorkę oraz Barcelonę. Za wszystkie loty zapłacimy 288 PLN. 

komentarze: 0
02/07/2018 - 22:46

Druga część zbioru tanich przelotów na wiosnę. Tym razem na pokładzie samolotów linii Wizz Air z wykupionym członkostwem w Wizz Discount Club. ...

komentarze: 0
02/05/2018 - 18:27

Kilka pomysłów na wiosenny wyjazd na ciepłe południe. Podróż na pokładzie samolotów linii Ryanair (cena bez zniżek, klubów, z dwoma bagażami...

komentarze: 0
11/20/2017 - 19:17

Niedzielna jednodniówka w Barcelonie: za przeloty na trasie Poznań-Barcelona-Gdańsk zapłacimy 87 PLN (z WDC) lub 153 PLN (bez członkostwa). 

komentarze: 0

starty loterow: 

867

ladowania loterow: 

893

uzyl tego lotniska: 

logo lotniska: 

logo lotniska mini: 

lotnisko kraj: 

Hiszpania

kod IATA: 

BCN

region kraju: 

Hiszpania: kontynentalna

lotnisko_miasto: 

Barcelona

lotnisko geolokacja: 

Położenie geograficzne to: 41.301282, 2.090921

tag: tematyka: 

autor artykulu: 

autor: gość (anonim)

teaser: 

Prezentujemy kolejny artykuł z cyklu TOP5. Tym razem skupiliśmy się na często goszczącej na łamach naszego portalu Barcelonie! Przypominamy, że celem tej serii jest przedstawienie pomysłów krótkich, najczęściej jednodniowych wypadów z danego miasta, które mają urozmaicić w tym przypadku podróż do Katalonii. W TOP5 Barcelona proponujemy wyjazdy do: Figueres + Cadaques, Montserrat, Girony, Tarragony oraz najpiękniejszych plaż tej części Hiszpanii.

rozwiniecie: 

1. Figueres + Cadaques

 

 

 

Figueres - miejsce urodzenia Salvadora Dali, gdzie obecnie znajduje się jego muzeum. Polecamy odwiedzić to miejsce nie tylko pasjonatom sztuki, ale także ludziom z otwartym umysłem, którzy docenią niesamowite dzieła tego artysty. Figueres może także posłużyć jako bazą wypadową do Cadaques - nadmorskiego „białego” miasteczka. Ograniczone z jednej strony skalistą zatoka, z drugiej spalonymi słońcem wzgórzami zachwyca swoim śródziemnomorskim klimatem. W sąsiedniej miejscowości - Portlligat znajduje się dom wspomnianego wcześniej artysty.

 

Dojazd:

 

Do Figueres dostaniemy się pociągami Renfe. Koszt biletu w jedną stronę zaczyna się od 14.3 EUR (ok. 60 PLN). Czas podróży 55 minut. Duża częstotliwość kursowania pociągów (średnio co 1h) pozwoli na bezproblemowe zaplanowanie jednodniowej podróży. Odjazd ze stacji Barcelona Sants, przyjazd na stację Figueres Vilafant. Bilety do kupienia na www.renfe.com.

 

Muzeum Salvadora Dali:

Adres: Gala- Salvador Dali Square 5, E-17600 Figueres, Catalonia

Koszt biletu wstępu: dorosły 12 EUR (ok. 50 PLN), ulgowy 9 EUR (ok. 38 PLN).

Z powodu zmiennych godzin otwarcia zalecamy zapoznanie się z grafikami na www.salvador-dali.org.

 

Dojazd do Figueres:

Do Cadaques dostaniemy się autobusem Sarfa. Koszt biletu w jedną stronę to 5.5 EUR (ok. 23 PLN). Czas podróży ok. 1.5 h. Częstotliwość kursowania autobusów pozwala na zaplanowanie jednodniowej podróży (Przykładowo wyjazd z Figueres Estacio o 8.00, powrót z Cadaques Estacio o godzinie 18.15. Bilety do kupienia na www.sarfa.com.

 

 

 

2. Wzgórze i klasztor Montserrat

 

 

 

Jest to masyw górski położony 40km na północny zachód od Barcelony i jednocześnie najświętsze miejsce w Katalonii za sprawą znajdującego się na zboczy góry klasztoru benedyktyńskiego – sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat. Obecnie znajduje się też tam galeria obrazów, gdzie możemy podziwiać dzieła takich malarzy jak Salvador Dali, Caravaggio czy Pablo Picasso. 

 

Dojazd:

 

Pod wzgórze Montserrat dostaniemy się pociągami FGC, linia R5. Koszt biletu w jedną stronę to 5.1 EUR (ok.21 PLN). Czas podróży ok. 1h. Odjazd ze stacji Barcelona: Pl. Espanya, przyjazd na stację Aeri de Montserrat. Częstotliwość kursowania pociągów pozwala na zaplanowanie jednodniowej podróży (przykład: wyjazd z Pl. Espanya o 8.36, powrót z Aeri de Montserrat o 18.05). Szczegóły na www.fgc.cat.

W bezpośrednim sąsiedztwie stacji znajduje się dolny przystanek kolejki liniowej Aeri Cable Car. Na szczyt wzgórza zabiorą nas charakterystyczne żółte gondole. Koszt biletu w obie strony to 9 EUR (ok. 38 PLN). Kolejka kursuje codziennie od 9.00 do 18.00. Więcej informacji na www.montserrat-tourist-guide.com.

Alternatywny sposób dostanie się na pod klasztor Montserrat:

Należy wysiąść na stacji Monistrol, na szczyt zabierze nas kolejka zębata. Przejażdżka zajmuje 15 minut – jest to lepsza opcja dla osób cierpiących na lęk wysokości. Koszt biletów w obie strony to 9,80 EUR.

 

 

3. Girona

 

 

 

Aby odpocząć od zgiełku w Barcelonie polecamy wybrać się do Girony – miasta, w którym doskonale widać wpływy 3 kultur: chrześcijańskiej, żydowskiej oraz arabskiej. W mieście tym zachwyca przede wszystkim malownicza starówka nad rzeką Oynar z „Małą Wenecją”.

 

Największe atrakcje:

 • Katedra NMP
 • Casas de Onyar
 • Banys Arabs (łaźnie arabskie)
 • Bazylika Sent Feliu
 • Klasztor San Pere de Galligants

 

Dojazd:

 

Do Girony dostaniemy się pociągami Renfe. Koszt biletu w jedną stronę od 12.4 EUR (ok. 52 PLN). Czas podróży ok. 40 minut. Częstotliwość kursowania pociągów pozwala na bezproblemowe zaplanowanie jednodniowej podróży (przykład: odjazd ze stacji Barcelona-Sants o 9.45, powrót z Girony o 21.39). Bilety do kupienia na www.renfe.com.

 

 

4. Tarragona

 

 

 

Miasto te przyciąga turystów m.in. organizowanym tu dość nietypowym konkursem na zbudowanie najwyższej wieży z... ludzi! Dobra zabawa gwarantowana. Poza tym Tarragona obok bogatej historii, kusi turystów okolicznymi pięknymi plażami - wg starożytnych Rzymian było to „najprzyjemniejsze miejsce odpoczynku”.

 

Największe atrakcje:

 • Tarragoński konkurs wież z ludzi (Castells)
 • Festiwal Santa Tecla
 • Katedra Santa Maria
 • Narodowe Muzeum Archeologiczne
 • zabytkowe mury obronne miasta
 • amfiteatr rzymski
 • akwedukt „Most Diabła”
 • Balkon Morza Śródziemnego

 

Dojazd:

 

Do Tarragony dostaniemy się pociągami Renfe. Koszt biletu w jedną stronę od 8.05 EUR (ok. 34 PLN). Czas podróży ok. 55 minut. Częstotliwość kursowania pociągów pozwala na bezproblemowe zaplanowanie jednodniowej podróży (przykład: odjazd ze stacji Barcelona-Sants o 7.00, powrót z Tarragony o 21.00). Bilety do kupienia na www.renfe.com.

 

 

5. Plaże w Katalonii

 

 

 

Tego punktu nie mogło zabraknąć! Mimo, że wzdłuż nadbrzeża Barcelony piaszczysta plaża ciągnie się kilometrami (słynna Barceloneta lub Mar Bella), to ciężko jednak z powodu tłumu plażowiczów nazwać ją przyjemnym miejscem wypoczynku. Na obszarze Katalonii znajdują się dwa regiony turystyczne: Costa Brava oraz Costa Dorada. W przypadku dojazdów na najciekawsze plaże polecamy wypożyczenie samochodu - taki sposób pozwoli nam na odwiedzenie kilku ciekawych miejsc podczas jednej wyprawy, a w niektórych przypadkach umożliwi dostanie się na mniej znane plaże, do których nie dociera komunikacja publiczna. Najlepsze oferty tamtejszych wypożyczalni aut znajdziecie na naszej stronie głównej.

 

 • Cala Fonda/Waikiki beach (niedaleko miejscowości Solimar k. Tarragony)
 • Platya Illa Roja (niedaleko miejsowości Sa Siera)
 • Platya del Portitxol (niedaleko miejsowości Escala)
 • Platja del Castell (niedaleko miejscowości Palamos)
 • Cala de l'Home Mort (niedaleko miejscowości Sitges)
 • Platya Fonda (niedaleko miejscowości Fornells)

 

lista ofert: 

typ artykulu: 

podróże / turystyka / ciekawostki / filmy itp.