sprawdź ceny lotów:

dotyczy kraju: 

region świata: 

Europa Południowa

dopełniacz: 

Włoch

biernik: 

Włochy

narzędnik: 

we Włoszech

dokąd: 

do Włoch

narzednik o: 

o Włoszech

kraj geolokalizacja: 

Położenie geograficzne to: 42.50327290462111, 12.444181144237518

image: 

dotyczy lotniska: 

7
średnia: 6.5 (głosów: 36)

artykuły o lotnisku: 

02/05/2018 - 18:27

Kilka pomysłów na wiosenny wyjazd na ciepłe południe. Podróż na pokładzie samolotów linii Ryanair (cena bez zniżek, klubów, z dwoma bagażami...

komentarze: 0
07/21/2017 - 10:56

Ryanair oferuje tanie przeloty na trasie Warszawa (Modlin) - Rzym. Za bilety w obie strony zapłacimy 170 PLN. 

komentarze: 0
07/11/2017 - 21:21

Ryanair oferuje super-tanie przeloty z Krakowa do Rzymu. Za bilety w obie strony zapłacimy tylko 78 PLN. 

komentarze: 0
06/24/2017 - 09:32

Ryanair oferuje tanie przeloty z Warszawy (Modlin) do Rzymu we wrześniu. Za bilety w obie strony zapłacimy 191 PLN.

komentarze: 0
01/24/2017 - 08:45

Tanie bezpośrednie przeloty do Rzymu z Katowic za 88 PLN w obie strony.

komentarze: 0

starty loterow: 

519

ladowania loterow: 

508

uzyje tego lotniska: 

logo lotniska: 

logo lotniska mini: 

lotnisko kraj: 

Włochy

kod IATA: 

CIA

region kraju: 

Włochy: centralne

lotnisko_miasto: 

Rzym

lotnisko geolokacja: 

Położenie geograficzne to: 41.799663, 12.591705

6
średnia: 6 (głosów: 40)

artykuły o lotnisku: 

01/12/2017 - 14:28

Tanie bezpośrednie przeloty do Włoch. Za bilety z Warszawy (Chopin) do Rzymu zapłacimy 118 PLN, do Neapolu 128 PLN, do Bari 148 PLN w obie strony...

komentarze: 0
12/07/2016 - 11:22

Tanie bezpośrednie przeloty do włoskich miast z Warszawy za 78 - 128 PLN w obie strony.

komentarze: 3
11/29/2016 - 17:27

Tanie przeloty do stolicy Włoch. Bilety do Rzymu z Katowic za 118 PLN lub z Warszawy za 128 - 148 PLN w obie strony.

komentarze: 0
11/02/2016 - 10:11

Tanie bezpośrednie przeloty do Rzymu z Warszawy (Chopin) za 128 PLN w obie strony.

komentarze: 0
10/25/2016 - 09:03

Tanie bezpośrednie przeloty do Rzymu z Warszawy za 148 PLN w obie strony.

komentarze: 0

starty loterow: 

781

ladowania loterow: 

821

uzyl tego lotniska: 

logo lotniska: 

logo lotniska mini: 

lotnisko kraj: 

Włochy

kod IATA: 

FCO

kod IATA4: 

rome

region kraju: 

Włochy: centralne

lotnisko_miasto: 

Rzym

lotnisko geolokacja: 

Położenie geograficzne to: 41.7964, 12.251987

autor artykulu: 

autor: gość (anonim)

teaser: 

Ruszamy z nowym cyklem poradników. Tym razem przedstawimy nasze propozycje na 5 wypadów z wybranego miasta. Będą to wybrane przez nas pomysły na krótką, zwykle jednodniową wycieczkę. To inspiracja i pomysł na uromaicenie sobie podróży do danego miasta.

Przykładowo: macie zaplanowany 4-dniowy wyjazd do Rzymu? Proponujemy 3 dni przeznaczyć na zwiedzanie miasta, a jeden na wypad gdzieś w okolicę. I własnie od Rzymu zaczynamy nasz cykl. Poradniki będziemy dołączać do artykułów z ofertami przelotów do miast. Mamy nadzieję że będa dla Was inspiracją! :)


rozwiniecie: 

 

 

1. Orvieto

 

To urokliwe miasto położone na wzgórzu wulkanicznym w regionie Umbria. Orvieto zachwyci nas przede wszystkim katedrą z piękną fasadą główną zaprojektowaną przez Lorenza Maitani. Ciekawym miejscem są także udostępnione do zwiedzania podziemne tunele, które miały służyć jako droga ewakuacji tamtejszej arystokracji. Ponadto, na zboczach okolicznych wzgórz znajdują się liczne uprawy winogron, z których produkowane są wspaniałe wina.

 

źródło fotografii: wikipedia.org

Zabytki:

 • Katedra z freskami Signorellego oraz Piazza del Duomo
 • Studnia Św. Patryka
 • Podziemne tunele
 • Forteca Albornoz
 • Wieża del Moro
 • Kościół San Lorenzo in Arari oraz Kościoł San Giovonale
 • Muzeum Emilio Greco, Muzeum Archeologiczne

 

Dojazd:

Do Orvieto dostaniemy się pociągami TrenItalia, linia Regionale Veloce. Koszt biletu w jedną stronę to 7.5 EUR (ok. 32 PLN). Czas podróży to około 1,5 godz. Odjazdy z dworca Termini lub Tiburtina. Częstotliwość kursowania pociągów co 1-3 godz. pozwoli nam na bezproblemowe zaplanowanie jednodniowego wypadu. Bilety do kupienia na stronie www.trenitalia.com (bilety na linie Regionale są dodawana do systemu na 7 dni przed przejazdem).

Po wyjściu z pociągu, spod dworca kolejowego (Piazza Matteoti) do Piazza Cahen (położonego na wzgórzu) zabierze nas kolejka liniowa - Foniculare. W dni powszednie kolejka kursuje co 10 minut od godziny 7:20 do 20:30. Koszt biletu jednorazowego wynosi 1 EUR (ok. 4,3 PLN).


Przykładowa podróż:

Odjazd z dworca Termini o godzinie 8:58, powrót z Orvieto o godzinie 21:27

 

 

2. Spoleto

 

Miasto obronne położone na stokach Monte Subiaso; w 217 roku p.n.e twierdza oparła się oblężeniu Hannibala. Najbardziej charaterystyczne zabytki to zamek Rocca Albornoziana i akwedukt Ponte delle Torii. Obecnie odbywa się tu coroczny Festival dei due Mondi, podczas którego prezentowane są wszelkiego rodzaju sztuki estradowe (przełom czerwca i lipca).

 

źródło fotografii: wikipedia.org

Zabytki:

 • Akwedukt Ponte delle Torii
 • Duomo di Santa Maria
 • Twierdza Rocca Albornoziana
 • Amfiteatr Rzymski
 • San Pietro
 • Sant Eufemia

 

Dojazd:

Do Spoleto dostaniemy się pociągami TrenItalia, linia Regionale Veloce. Koszt biletu w jedną stronę to 8,5 EUR (ok. 37 PLN). Czas podróży około 1.5h. Odjazdy z dworca Roma Termini. Częstotliwość kursowania pociągów co 1-2 godz. pozwoli nam na bezproblemowe zaplanowanie jednodniowego wypadu. Bilety do kupienia na stronie www.trenitalia.com (bilety na linie Regionale są dodawana do systemu na 7 dni przed przejazdem).


Przykład:

Wyjazd z Roma Termini o godzinie 7:09, powrót z Spoleto o godzinie 20:48

 

 3. Cascata delle Marmore

 

Wodospady te są dziełem starożytnych rzymskich architektów. Wysokość kaskad licząca aż 168 metrów (!) klasyfikuje je jako jedne z najwyższych w Europie. W czasach antycznych były inspiracją dla wybitnych pisarzy takich jak Wirgiliusz czy Cyceron. Teraz woda z rzeki Nera wykorzystywana jest głównie do napędzania elektrowni wodnej, jednak w określonych godzinach, nurt rzeki kierowany jest na klify i możemy podziwiać to niesamowite zjawisko. 

 

źródło fotografii: wikipedia.org 

Dojazd:

Podróż zaczynamy dojazdem do pobliskiego miasta Terni. Odcinek ten pokonujemy pociągiem TrenItalia, linia Regionale Veloce. Koszt biletu wynosi 6.80 EUR (ok. 29 PLN). Czas podróży około 1 godz. Odjazdy z dworca Roma Termini. Częstotliwość kursowania pociągów co 0,5-2 godz. pozwoli nam na bezproblemowe zaplanowanie jednodniowego wypadu. Bilety do kupienia na stronie www.trenitalia.com (bilety na linie Regionale są dodawana do systemu na 7 dni przed przejazdem). Po wyjściu z pociągu na dworcu kolejowym w Terni wsiadamy w autobus numer 7, kursujący pod wodospady. Czas przejazdu to około 20 minut. Koszt biletu wynosi 1 EUR (ok. 4,3 PLN). Wysiadamy na przystanku „Cascata delle Marmore”. 


Przykład:

Wyjazd z Roma Termini o godzinie 7:58, powrót z Terni o godzinie 19:30

 

Informacje praktyczne:

Koszt biletu uprawniającego do wejścia pod wodospady wynosi 9 EUR (ok 39 PLN). Godziny, w których możemy je ogladać ulegają zmianie w zależności od pory roku. Szczegółowe grafiki znajdziecie na: www.marmorefalls.it.

 

 


 

4. Tivoli

 

Miasto to było w czasach antycznych traktowane jako miejsce wypoczynku największych osobistości Imperium Rzymskiego. Swoje letnie rezydencje posiadali tu m.in. Cesarz Hadrian czy też Papież Grzegorz XVI. Udostępnione do zwiedzenia kompleksy pałacowe z pięknymi ogrodami, termami i wodospadami doskonale komponują się z malowniczą scenerią otaczającą  miasto.

źródło fotografii: wikipedia.org

Zabytki:

 • Villa Adriana
 • Villa D'Este
 • Villa Gregoriana
 • Forteca La Rocca Pia

Dojazd:

Do Tivoli dostaniemy się pociągami TrenItalia, linia Regionale. Koszt biletu w jedną stronę to 2,6 EUR (ok. 11 PLN). Czas podróży to około 1 godz. Odjazdy z dworca Roma Tiburtina. Częstotliwość kursowania pociągów co 0,5-1 godz. pozwoli nam na bezproblemowe zaplanowanie jednodniowego wypadu. Bilety do kupienia na stronie www.trenitalia.com (bilety na linie Regionale są dodawana do systemu na 7 dni przed przejazdem).


Przykład:

Wyjazd z Roma Tiburtina o godzinie 9:38, powrót z Tivoli o godzinie 20:20

Informacje praktyczne:

Villa Adriana jest położona poza centrum miasta, co powoduje, że najlepszym sposobem dostania się do niej jest dojazd autobusem miejskim C.A.T (charakterystyczne pomarańczowe autobusy), linią 4 lub 4X. Koszt biletu to 1 EUR (ok. 4,3 PLN). Czas przejazdu wynosi około 10 minut. Odjazdy z Piazza G.Garibaldi. Częstotliwość kursowania: co 30-45 minut. 

Do innych atrakcji bezproblemowo dojdziemy krótkim spacerem z dworca kolejowego.

 


 

5. Asyż

 

Miasto położone na wzgórzu w regionie Umbria znane jest przede wszystkim jako miejsce narodzin Św. Franciszka. Oprócz wielu wspaniałych budynków religijnych, miejsce to zachwyca swoim unikatowym średniowiecznym klimatem.

źródło fotografii: wikipedia.org 

Zabytki:

 • Bazylika Św. Franciszka
 • Bazylika Santa Maria degli Angeli
 • Ruiny Rocca Magiore
 • Pustelnia

Dojazd:

Do Asyża (Assisi) dostaniemy się pociągami TrenItalia, linia Regionale Veloce. Koszt biletu w jedną stronę to 9.9 EUR. Czas podróży około 2h. Odjazdy z dworca Roma Termini. Częstotliwość kursowania pociągów bezpośrednich jest bardzo mała co powoduje, że musimy starannie zaplanować podróż. Bilety do kupienia na stronie www.trenitalia.com (bilety na linie Regionale są dodawana do systemu na 7 dni przed przejazdem). Dworzec kolejowy jest oddalony od głównych atrakcji miasta o 4km. Do centrum zabiorą nas autobusy miejskie – linia A, B lub C, odjeżdzające spod wyjścia ze stacji. Bilet do kupienia u kierowcy za 1.5 EUR. Wysiadamy na przystanku Piazza Comune lub Piazza Matteotii. Busy kursują co 20 minut.


Przykład:

Wyjazd z Roma Termini o godzinie 7:58, powrót z Assisi o godzinie 18:17. 

 

lista ofert: 

typ artykulu: 

podróże / turystyka / ciekawostki / filmy itp.