sprawdź ceny lotów:

Loterowe inspiracje: Szetlandy

Dziś chcemy zainspirować Was do podróży na północne krańce Wielkiej Brytanii. Przedstawiamy piękny archipelag Szetlandów. Łacząc tanie przeloty z Polski do Glasgow i przejazdy już za 2 GBP w obie strony, pomiędzy szkockimi miastami, udamy się do portowego Aberdeen, skąd promem popłyniemy do Lerwick. Całość (przeloty, przejazdy oraz bilety na prom) w naszej przykłądowej opcji wyniesie 387 PLN.

 

 

Tanie hotele i hostele znajdziecie na hotele.loter.pl.

 

Dlaczego Szetlandy?

Dla niektórych "middle of nowhere" ma znaczenie negatywne, dla innych pozytywne. Tak, Szetlandy to takie "middle of nowhere". Nie ma tam zbyt wielu klasycznych atrakcji turystycznych jak pałace, kościoły czy zamki. Klimat nie rozpieszcza. Archipelag leży w północnej części Morza Północnego między Szkocją, Wyspami Owczymi i Norwegią. To miejsce dla ludzi kochających spokój i naturę. Na pewno nie napotkamy tam dużych grup turystów, czy kolejek do atrakcji. To miejsce prawdziwe, którego nie wchłonął masowy przemysł turystyczny. Kulturowo bardziej zbliżony do Norwegii niż do Szkocji. 

Polecamy krótki, humorystyczny film przedstawiający Szetlandy:

 

Przydatne linki:

 

 

Przykładowa podróż:

 

Bilety do kupienia na wizzair.com. Cena dotyczy członków Wizz Discount Club. Bez członkostwa do zapłacenia 90 PLN więcej. Warto rozważyć zamówienie Karty Kredytowej Raiffeisen Polbank Wizz Air. Dzięki niej:

    • Darmowe członkostwo w Wizz Discount Club o wartości 139 PLN!
    • 500 punktów o równowartości 50 PLN na start w prezencie! (2% wydatków jest zwracane w formie punktów do wydania na przeloty)
    • Płacąc kartą za cokolwiek, zbierasz punkty, które możesz wymieniać na bilety (1 punkt za wydane 5 PLN)
    • Brak podwójnego przewalutowania = oszczędności!
    • Osoby niespełniające warunków karty kredytowej, mogą otrzymać kartę debetową z samym członkostwem w Wizz Discount Club! NOWOŚĆ!

Sprawdź szczegóły / zamów kartę

 

 

Mini poradnik w fomacie PDF - Glasgow w pigułce

 

Przejazd z Glasgow do Aberdeen. Bilety do kupienia już za 10 PLN (2 GBP) w obie strony na megabus.com.

 

 

Prom Aberdeen - Lerwick to koszt 283 PLN (53 GBP) w obie strony. Prom kursuje codziennie. Bilety do kupienia na northlinkferries.co.uk.

 

 

Najlepiej polować na tanie przeloty w czasie cieplejszych miesięcy (wiosna czy lato). Powyższa podróż to tylko przykład, który ma na celu ułatwić ogranizacje Waszego wyjazdu. 

 

 

Comments

Obrazek użytkownika admin_2
Zgadzam się z przedmówcą :) Lepiej lecieć w okresie maj-wrzesień. W artykule po prostu opisujemy sposób na Szetlandy.
Obrazek użytkownika alborz
Oczywiście, Szetlandy to magiczne miejsce jeśli chodzi o widoki. Fajnie, tylko najtańszy guesthouse w Lerwik to 25 GBP (BB), najtańszy hostel 35 GBP; od 1 marca prom Aberdeen - Lerwick kosztuje 67 GBP. Poza tym wiadomo, jaka pogoda jest na Szetlandach. Zdecydowanie termin listopadowy to chyba tylko jako przykład cen biletów lotniczych. Niezorientowanym, nie z malkontenctwa,tyko by później nie było że nie wiedziałem... - średnia temperatura w Lerwick, 5,1 °C; - po temperaturze sięgającej średnio 7,2 °C, popołudniami może być chłodniej; - średnia najniższa temperatura jest na ogól niska i wynosi 3,1 °C; - średnia dzienna rozpiętość temperatur w listopadzie wynosi 4,1 °C; - w listopadzie jest bardzo wilgotne z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu, czasem spada 143mm średnio 24 dni w miesiącu; - niebo nad Lerwick jest zachmurzone, średnio 1 godz. 03 minuty widać słońce; - najkrótszy dzień trwa 6 godz. 27 min., a najdłuższy 8 godz. 36 min., średnio 7 godz. 27 min.; - są dni gdy około 6 godzin w ciągu słońce jest niewidoczne z powodu zachmurzenia, mgły lub opadów; - słonecznych jet około 15% godzin i 85% pochmurnych. Na pewno więc listopad i miesiące zimowe nie są miesiącami na podziwianie widoków. raczej na przesiadywanie w pubach. Ale i tam trzeba liczyć każdego pensa. Jeśli odwiedzać Szetlandy to najwcześniej od maja. Wtedy wskaźniki meteo znacząco stają się korzystniejsze. No, ale każdy decyduje sam.
Obrazek użytkownika IgorW_2
Jeśli doczytałbyś artykuł do końca znalazłbyś tam to: Najlepiej polować na tanie przeloty w czasie cieplejszych miesięcy (wiosna czy lato). Powyższa podróz to tylko przykład, który ma na celu ułatwić ogranizacje waszego wyjazdu.
Obrazek użytkownika alborz
OK, doczytałem.

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.