sprawdź ceny lotów:

Loterowe Inspiracje - Pantelleria

Włochy za 68 PLN, Gruzja za 128 PLN, czy też fiordy za 68 PLN. Wielu z Was ceny te już nie szokują, wielu z Was ma już na swoim koncie większość europejskich miast, regionów należących do kategorii "must see".

 

 

Świadomi coraz większych wymagań naszych czytelników startujemy z nowym cyklem artykułów - LOTEROWE INSPIRACJE. Tym razem przyszła kolej na włoską wyspę, której bliżej jest do Afryki niż Europy. Mowa o Pantellerii.

 

Czemu Pantelleria?

 

Pantelleria to piękna włoska wyspa, największa i przez wielu uważana zarazem za najciekawszą z tych otaczających Sycylię. Co ciekawę, bliżej jej do Afryki (ok. 73km) niż do samej Sycylii (95km). To nie koniec powiązań z tym kontynentem. Nazwa Pantelleria pochodzi właśnie z języka arabskiego i oznacza Córkę Wiatru. Jest w tym sporo prawdy bo wiatr to nieodłączny element wyspy. Wieje tu dość mocno przez cały rok:). Swój charakterystyczny krajobraz oraz nazwę ''czarnej perły Morza Śródziemnego'' zawdzięcza wulkanicznemu pochodzeniu. Wyspa położona jest z dala od turystycznych szlaków. Na darmo szukać tu tłumu turystów. Widowiskowe klify, tajemnicze groty, plaże utworzone z zastygłej lawy, świetne warunki do nurkowania oraz wyspiarska kuchnia to tylko niektóre sposród atrakcji, które czekają na Was podczas wizyty na tej wyspie.

 

 

Warto odwiedzić/spróbować:

  • Lago di Venere - Zwierciadło Wenus to jezioro w środkowej części wyspy, w którym to, według legendy, swą urodę podziwiała Wenus.
  • Monte Grande - Najwyższy wulkan na wyspie (836m), otoczony licznymi kraterami.
  • Stufa del Bagno di Arturo - naturalne SPA, w którym możemy zażywac zdrowotnych, błotnych kąpieli.
  • Laghetto delle Ondine - Jeziorko wodnej nimfy. To naturalny basen umiejscowiony w przybrzeżnych skałach.
  • Sesi - Grobowce zbudowane z bloków bazaltowych, unikatowe na skalę światową.
  • Scogli del Formaggio - Skały Serowe to nic innego jak dziwaczne, skalne formacje wulkaniczne.
  • Valle di Monastero oraz Valle di Ghirlanda w których to podziwiać możemy piękne winnice, oraz różnorodną roślinność.
  • Miasta: Pantelleria, Gadir (najbardziej atrakcyjne), Rekale, Scauri
  • Pantelleria oferuje świetne warunki do nurkowania. Wody okalające wyspę pełne są atrakcji zarówno przyrodniczych, jak i archeologicznych. Warto wybrać się w rejs łodzią do licznych grot.

 

 

 

Dojazd / transport na miejscu:

 

Nasz pomysł na odwiedzenie wyspy zakłada przeloty z Polski do Trapani na Sycylii, a następnie przelot z Trapani na Pantellerię.

 

Bezpośrednie przeloty z Polski do Trapani na pokładzie linii Ryanair z Krakowa oraz Warszawy (Modlin). Koszt od 200 PLN do 400 PLN w obie strony. Bilety do kupienia na www.ryanair.com.

 

Bezpośrednie przeloty z Trapani do Pantellerii na pokładzie linii Etihad Regional. Przewoźnik oferuje 2 loty dziennie. Koszt to około 400 PLN w obie strony. Bilety do kupienia na www.etihadregional.com.

 

Z Trapani na Pantellerię możemy dostać się promem przewoźnika Ustica Lines. Koszt to około 326 PLN w obie strony. Bilety do kupienia na www.usticalines.it.

 

 

Przykładowe noclegi:

 

Za trzy noclegi w La Cossira Dammusi e Appartamenti zapłacimy 556 PLN/ apartament 2os.

 

Za trzy noclegi w Residenza Santa Chiara zapłacimy 587 PLN/ apartament 2os.

 

Za trzy noclegi w Mediterraneo Hotel Pantelleria zapłacimy 791 PLN/ pokój 2os. ze śniadaniem

 

Przydatne linki:

 

Comments

Obrazek użytkownika gość
W jakich terminach te noclegi? Na stronie nie można znaleźć nic wolnego.

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.