lista ofert do tego lotniska:

Lublin 
173 PLN
Tel Awiw
3 d 8 h temu
Lublin 
174 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
1 tydz 4 d temu
Wrocław 
195 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
1 tydz 4 d temu
Kraków 
128 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
3 tyg 6 dni temu
Warszawa Modlin 
179 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
1 mies 4 d temu
Wiedeń 
218 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
4 mies 1 dz temu
Wrocław 
233 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
5 mies 2 tyg temu
Lublin 
233 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
5 mies 2 tyg temu
Wrocław 
214 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
6 mies 2 tyg temu
Kraków 
194 PLN
Tel Awiw
nieaktualne
6 mies 3 tyg temu

Comments

Obrazek użytkownika harry84
Bardzo fajne i dobrze skomunikowane lotnisko. Dla tanich linii lotniczych jest odrębny terminal, na który dojedziemy bezpłatnym autobusem około 2,5 km bodajże. Wysiadając z samolotu ów autobus od razu nas zabiera na właściwy terminal gdzie odbierzemy bagaże. a tam już dworzec kolejowy, z którego za 13,50 szekla dojedziemy do Tel Aviv stacja HaHagana. Po przylocie do Tel Aviv przechodzimy kontrolę na której zostaną zadane podstawowe pytania po co przyjezdzamy. Nic strasznego. Na powrocie to samo, tylko inne pytania, czy nie mamy rzeczy które dały nam inne osoby itp. Ogólnie duży plus dla lotniska.

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika cobitek

ok.

ok.

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika sorsha
Od lutego 2017 z Lotniska do Jerozolimy można dojechać Shuttle busem nr 485 za 16 szekli. Jeździ co godzinę (w szabat nie) z gate 23 na drugim pietrze.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika kkeczyy
Bardzo duże odprawy po przylocie, wywiad, zazwyczaj kilka pytań od obsługi, bagaż bardzo porządnie sprawdzany. Łatwy dojazd marszrutką do centrum.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika Pablito
Kontrole długie, skrupulatne, często stresujące, zwłaszcza, kiedy zaproszono mnie do oddzielnego pokoiku celem przesłuchania, dlaczego mam ze sobą namiot i jakie dokładnie mam plany i dlaczego miałem pieczątkę z Kataru... Chciano mi odebrać stelaż od namiotu, gdyż uparcie twierdzono, że jest to przedmiot niebezpieczny, a miałem ze sobą tylko bagaż podręczny, więc trochę bój tam toczyłem o namiot i po rozmowie z jakimś guru służby celnej/ochroy, postawiłem na swoim. Zaleca się przybyć ok. 3 godz przed wylotem... Lotnisko dość spore, wg mojego gustu średnio przyjemne. Przed terminalem, co może przybyszów takich jak ja dziwić, może wręcz stresować, przechadzają się żołnierze i żołnierki z wielkimi karabinami. Na początku niepokój wzbudzają, jednak po chwili jakby poczucie bezpieczeństwa mimo wszystko. Przechodząc przez kontrolę paszportową, koniecznym jest poproszenia o wydrukowanie kartki, a nie o wlepienie pieczątki do paszportu! Podobał mi się Izrael, biwakowanie w różnych odludnych miejscach, jednak lotnisko "meh".

Moja ocena lotniska:: 

4
Obrazek użytkownika spodoptera
Cóż, wygląda na to, ze wrażenia uzależnione są od pracowników lotniska, na jakich się trafi. Ja w 100% potwierdzam informacje o szczegółowych pytaniach zarówno po przylocie, jak i przed wylotem z TLV, a także o skrupulatnych kontrolach. Ja nie tylko wyciągałem z plecaka aparat fotograficzny, ale również wszystkie pozostałe rzeczy, a "furorę" zrobiła moja pasta do zębów. Wiadomo - bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc to da się wytłumaczyć. Trudno jednak zaprzeczyć, ze takie rzeczy się na tym lotnisku zdarzają. Na moją ocenę rzutowały natomiast brudne (nie sprzątane na bieżąco) toalety, słabe wifi, stosunkowo mało sklepów (większość z kosmicznymi cenami) oraz zadziwiająco dużo pracowników tych sklepów nie mówiących (albo ledwo mówiących) po angielsku.

Moja ocena lotniska:: 

6
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Zdecydowanie najlepsze ze wszystkich lotnisk z ktorych korzystałem. Już pierwsze wrażenie bardzo dobre-wyjście z samolotu przez rękaw, mimo że to był WizzAir (podobnie przy odlocie). Kontrola graniczna bezproblemowa. Wczesniej słyszałem o zadawaniu szczegółowych pytań, o licznych przypadkach odmowy wpuszczenia do Izraela. Nic takiego nie było! Pani w okienku o nic nie pytając od razu wydrukowała katreczkę będąca czymś w rodzaju bezpłatnej wizy uprawniającej do 3-miesięcznego pobytu. Samo wnętrze terminalu ciekawe architektonicznie, czyste, przestronne i pod każdym względem przyjazne dla podróżujących. Dostępne wi-fi. Spałem łącznie 2 noce, nikt nie utrudniał. Pięknie utrzymane jest też najbliższe otoczenie terminala. Prawdziwy szok był przy powrocie: Czytałem i słyszałem na ten temat niemal horrory, o niezwykle szczegółowych kontrolach, na które trzeba czekać w bardzo długich kolejkach, o skrupulatych przesłuchaniach... Nawet polskie MSZ radzi być na lotnisku co najmniej 3 godziny przed odlotem. Jak to wyglądało w mojej sytuacji? Najpierw okazano mi kartę z prostymi pytaniami (w języku polskim ) dotyczącymi bezpieczeństwa . Trzeba bylo wskazać palcem jedną z kilku gotowych odpowiedzi. Później kontrola graniczna (sprawie i bez pytań ). A sama kontrola bezpieczeństwa znacznie mniej szczegółowa niż w Unii Europejskiej! Ludzie bez problemu wnosili duże butelki z napojami. Pani z ochrony była zdziwiona jak chciałem wyjąć z plecaka tablet, fotoaparat i kosmetyki, usłyszałem tylko "no problem ". Wszystkie osoby dokonujące odprawy uśmiechnięte i bardzo uprzejme! Po odprawie na odlot czeka się w innej, także przyjemnej części lotniska z dużą ilością sklepów (można kupić niemal wszystko) i barów. Bardziej to przypomina centrum handlowe niż port lotniczy. Tak więc zadbano pod każdym względem, by pierwsze i ostatnie wrażenia z kraju były jak najlepsze. Jedyny mankament to brak informacji turystycznej, mapy i jakiejś planszy o środkach transportu z lotniska.

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Jeszcze informacja o dojeździe z lotniska do Jerozolimy : Są dwie możliwości. Pierwsza, ale droższa to bezpośredni dojazd szerutką (mikrobus) za 64 szekle. Druga jest znacznie tańsza (25 szekli). Należy udać się do wyjścia na drugim piętrze terminala. Tam wsiadamy w autobus linii 5. Bilet kupujemy na całą trasę, kierowca pokaże gdzie się przesiąść. Po kilku minutach wysiadamy przy dużym skrzyżowaniu i przesiadamy się w bus linii 423 lub 947.

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika retro1199
Duże lotnisko, ale bardzo dobrze oznaczone i nie ma problemu z dotarciem do samolotu. Dodatkowo darmowe wifi, bardzo mało komplikacji przy odprawie i dużo sklepów.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika proton2000
Bardzo sympatyczne lotnisko średniej wielkości. Osobne wyjścia z głównego hallu do wszystkich terminali. Bary i sklepy w oddzielnych strefach. Wszystko jasno i przejrzyście. Pozytyw.

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika czery
Lotnisko fajne, ale kontrole są chyba najbardziej szczegółowe na świecie. Ja mając irańską wizę w paszporcie spędziłem 2 godziny na przesłuchaniu (przesłuchiwali trochę krocej, ale jeszcze trzeba było poczekać na swoją kolej). Przy locie powrotnym dobrze jest być co najmniej 3 godz. wcześniej bo kontrola bagażu podręcznego jest szczegółowa. Co do spania na lotnisku to da się, aczkolwiek chyba lepiej wyjść przed lotnisko i walnąć sie na ławeczce, koło drzew grejpfrutowych (nawet w styczniu się dało nie zamarznąć). Główna zaleta jest taka, że nie jest jasno i nie nadają co chwilę przez głośniki, że nie wolno mieć broni.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika gość
Świat się kończy... trzeba było czekać aż 20 minut...

Moja ocena lotniska:: 

0
Obrazek użytkownika gość
Lotnisko bardzo duże, jednak mania prześladowcza, bo inaczej tego nazwać nie można, wprost okropna. Bardzo szczegółowa kontrola - standardowe pytania "czy znamy kogoś w Izraelu?", "po co tu byliśmy?", "czy ktoś nam coś dał?", "czy pakowaliśmy bagaż sami?". Wesoło zaczyna się robić,gdy w paszporcie zostaną znalezione pieczątki z krajów arabskich. Niestety,ale do Izraelczyków nie dociera,że Egipt czy Tunezja są przez Polaków odwiedzane, ponieważ są tanie ... Niestety trzeba się z tego porządnie wytłumaczyć ... Niestety trafiłam również na bardzo szczegółową kontrolę bagażu podręcznego. Cel: znalezienie śladów środków wybuchowych ... Transport-bardzo dobre skomunikowanie z Tel Awiwem, ale gorsze z Jerozolimą. By dojechać z Jerozolimy należy się przesiąść niedaleko lotniska na inny autobus, teoretycznie jest on skomunikowany z tym, który przyjeżdża z Jerozolimy - niestety korki prowadzą do spóźnień i zamiast przesiąść się z jednego autobusu do drugiego czekamy na przystanku 20 minut.

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika Patryk
Duże nowoczesne lotnisko, ale procedury odprawy długotrwałe, wiec z bagażem rejestrowanym lepiej być 3 godziny wcześniej. Najpierw wypytywanie o to, po co było się w Izraelu, jak przebiegał pobyt, gdzie się było i w jakich celach. Ja zostałem przepytany o pobyt w krajach arabskich, bo pieczątki arabskie wzbudziły zainteresowanie kontrolującej. Potem pytania o bagaż, m.in. czy samodzielnie pakowany, czy ktoś obcy nie dawał nam prezentów itd. Bagaż główny skanowany; część pasażerów ma sprawdzany szczegółowo (ja też się załapałem na szczegółową kontrolę). Po sprawdzeniu osoba z ochrony odprowadza do stanowiska odprawy i upewnia się, że walizka jest nadana bez manipulowania dodatkowego przy niej. Potem kontrola paszportowa i sprawdzanie bagażu podręcznego (znów załapałem się na szczegółową kontrolę). Po wszystkim przejazd Ok 8 minut) autobusem na terminal, z którego odlatywał W6. Duża przestrzeń, wiele sklepów wolnocłowych, ale trzeba mieć zapas czasu

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika AAZ
Lotnisko piękne i nowoczesne. Kilka miniut jednak trzeba odczekać przed odprawą paszportową. Jeśli ktoś nie zna minimum angielskiego, to lepiej, żeby poprosił kogoś o pomoc. Zadawane są proste, banalne pytania, ale z czyjąś pomocą nie trzeba się stresować.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika oskiboski
Bezpieczne lotnisko + możliwośc palenia w kawiarni a nie w budzie

Moja ocena lotniska:: 

8

Strony

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Oceny lotniska:
Obrazek użytkownika harry84
1 rok 2 mies temu
9
Bardzo fajne i dobrze skomunikowane lotnisko. Dla tanich linii lotniczych jest odrębny terminal, na który dojedziemy bezpłatnym autobusem około 2,5 km bodajże. Wysiadając z samolotu ów autobus od razu nas zabiera na właściwy terminal gdzie odbierzemy bagaże. a tam już dworzec kolejowy, z którego za 13,50 szekla dojedziemy do Tel Aviv stacja HaHagana. Po przylocie do Tel Aviv przechodzimy kontrolę na której zostaną zadane podstawowe pytania po co przyjezdzamy. Nic strasznego. Na powrocie to samo, tylko inne pytania, czy nie mamy rzeczy które dały nam inne osoby itp. Ogólnie duży plus dla lotniska.
Obrazek użytkownika cobitek
1 rok 11 mies temu
9
ok.
Obrazek użytkownika sorsha
2 lata 2 tyg temu
8
Od lutego 2017 z Lotniska do Jerozolimy można dojechać Shuttle busem nr 485 za 16 szekli. Jeździ co godzinę (w szabat nie) z gate 23 na drugim pietrze.
Obrazek użytkownika kkeczyy
2 lata 1 mies temu
8
Bardzo duże odprawy po przylocie, wywiad, zazwyczaj kilka pytań od obsługi, bagaż bardzo porządnie sprawdzany. Łatwy dojazd marszrutką do centrum.
Obrazek użytkownika Pablito
2 lata 7 mies temu
4
Kontrole długie, skrupulatne, często stresujące, zwłaszcza, kiedy zaproszono mnie do oddzielnego pokoiku celem przesłuchania, dlaczego mam ze sobą namiot i jakie dokładnie mam plany i dlaczego miałem pieczątkę z Kataru... Chciano mi odebrać stelaż od namiotu, gdyż uparcie twierdzono, że jest to przedmiot niebezpieczny, a miałem ze sobą tylko bagaż podręczny, więc trochę bój tam toczyłem o namiot i po rozmowie z jakimś guru służby celnej/ochroy, postawiłem na swoim. Zaleca się przybyć ok. 3 godz przed wylotem... Lotnisko dość spore, wg mojego gustu średnio przyjemne. Przed terminalem, co może przybyszów takich jak ja dziwić, może wręcz stresować, przechadzają się żołnierze i żołnierki z wielkimi karabinami. Na początku niepokój wzbudzają, jednak po chwili jakby poczucie bezpieczeństwa mimo wszystko. Przechodząc przez kontrolę paszportową, koniecznym jest poproszenia o wydrukowanie kartki, a nie o wlepienie pieczątki do paszportu! Podobał mi się Izrael, biwakowanie w różnych odludnych miejscach, jednak lotnisko "meh".
Obrazek użytkownika spodoptera
3 lata 12 mies temu
6
Cóż, wygląda na to, ze wrażenia uzależnione są od pracowników lotniska, na jakich się trafi. Ja w 100% potwierdzam informacje o szczegółowych pytaniach zarówno po przylocie, jak i przed wylotem z TLV, a także o skrupulatnych kontrolach. Ja nie tylko wyciągałem z plecaka aparat fotograficzny, ale również wszystkie pozostałe rzeczy, a "furorę" zrobiła moja pasta do zębów. Wiadomo - bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc to da się wytłumaczyć. Trudno jednak zaprzeczyć, ze takie rzeczy się na tym lotnisku zdarzają. Na moją ocenę rzutowały natomiast brudne (nie sprzątane na bieżąco) toalety, słabe wifi, stosunkowo mało sklepów (większość z kosmicznymi cenami) oraz zadziwiająco dużo pracowników tych sklepów nie mówiących (albo ledwo mówiących) po angielsku.
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
4 lata 2 mies temu
10
Zdecydowanie najlepsze ze wszystkich lotnisk z ktorych korzystałem. Już pierwsze wrażenie bardzo dobre-wyjście z samolotu przez rękaw, mimo że to był WizzAir (podobnie przy odlocie). Kontrola graniczna bezproblemowa. Wczesniej słyszałem o zadawaniu szczegółowych pytań, o licznych przypadkach odmowy wpuszczenia do Izraela. Nic takiego nie było! Pani w okienku o nic nie pytając od razu wydrukowała katreczkę będąca czymś w rodzaju bezpłatnej wizy uprawniającej do 3-miesięcznego pobytu. Samo wnętrze terminalu ciekawe architektonicznie, czyste, przestronne i pod każdym względem przyjazne dla podróżujących. Dostępne wi-fi. Spałem łącznie 2 noce, nikt nie utrudniał. Pięknie utrzymane jest też najbliższe otoczenie terminala. Prawdziwy szok był przy powrocie: Czytałem i słyszałem na ten temat niemal horrory, o niezwykle szczegółowych kontrolach, na które trzeba czekać w bardzo długich kolejkach, o skrupulatych przesłuchaniach... Nawet polskie MSZ radzi być na lotnisku co najmniej 3 godziny przed odlotem. Jak to wyglądało w mojej sytuacji? Najpierw okazano mi kartę z prostymi pytaniami (w języku polskim ) dotyczącymi bezpieczeństwa . Trzeba bylo wskazać palcem jedną z kilku gotowych odpowiedzi. Później kontrola graniczna (sprawie i bez pytań ). A sama kontrola bezpieczeństwa znacznie mniej szczegółowa niż w Unii Europejskiej! Ludzie bez problemu wnosili duże butelki z napojami. Pani z ochrony była zdziwiona jak chciałem wyjąć z plecaka tablet, fotoaparat i kosmetyki, usłyszałem tylko "no problem ". Wszystkie osoby dokonujące odprawy uśmiechnięte i bardzo uprzejme! Po odprawie na odlot czeka się w innej, także przyjemnej części lotniska z dużą ilością sklepów (można kupić niemal wszystko) i barów. Bardziej to przypomina centrum handlowe niż port lotniczy. Tak więc zadbano pod każdym względem, by pierwsze i ostatnie wrażenia z kraju były jak najlepsze. Jedyny mankament to brak informacji turystycznej, mapy i jakiejś planszy o środkach transportu z lotniska.
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
4 lata 2 mies temu
10
Jeszcze informacja o dojeździe z lotniska do Jerozolimy : Są dwie możliwości. Pierwsza, ale droższa to bezpośredni dojazd szerutką (mikrobus) za 64 szekle. Druga jest znacznie tańsza (25 szekli). Należy udać się do wyjścia na drugim piętrze terminala. Tam wsiadamy w autobus linii 5. Bilet kupujemy na całą trasę, kierowca pokaże gdzie się przesiąść. Po kilku minutach wysiadamy przy dużym skrzyżowaniu i przesiadamy się w bus linii 423 lub 947.
Tel Awiw 
1200 PLN
Ottawa
nieaktualne
5 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1112 PLN
Johannesburg
nieaktualne
5 mies 2 tyg temu
Tel Awiw 
1939 PLN
Santiago de Chile
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1073 PLN
Nairobi
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1089 PLN
Dar es Salaam
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1100 PLN
Entebbe
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1227 PLN
Kapsztad
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1294 PLN
Harare
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1300 PLN
Lusaka
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
1007 PLN
Johannesburg
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
Tel Awiw 
958 PLN
Kigali
nieaktualne
7 mies 1 tydz temu
one-way
Tel Awiw 
64 PLN
Pafos
nieaktualne
1 rok 4 mies temu
8
średnia: 7.6 (głosów: 31)

artykuły o lotnisku: 

12/08/2017 - 15:37

Polskie Linie Lotnicze dziś poinformowały o wznowieniu lotów z Rzeszowa do Newark oraz uruchomieniu trasy do Izraela. 

komentarze: 0
10/18/2017 - 19:17

Nasz narodowy przewoźnik oferuje tanie przeloty z czterech polskich portów do Izraela. Za bilety w obie strony zapłacimy tylko 195 PLN. 

komentarze: 0
04/25/2017 - 11:51

Rzadko piszemy o połączeniach z Lublina, ale teraz nadarzyła się świetna okazja. Loty w obie strony do Tel Awiwu są dostępne za 148 PLN.

komentarze: 1
04/21/2017 - 19:51

Nasz narodowy przewoźnik oferuje bezpośrednie przeloty do Tel Awiwu za 276 PLN w obie strony. Terminy w wakacje :)

komentarze: 0
04/05/2017 - 07:26

Dzisiaj w "Szalonej Środzie" dwa kierunki: Tel Awiw oraz Los Angeles.

komentarze: 2

starty loterow: 

328

ladowania loterow: 

338

uzyl tego lotniska: 

logo lotniska: 

logo lotniska mini: 

lotnisko kraj: 

Izrael

kod IATA: 

TLV

lotnisko_miasto: 

Tel Awiw

lotnisko geolokacja: 

Położenie geograficzne to: 32.004437, 34.873867