sprawdź ceny lotów:

OBLOTÓWKA: Mediolan + Tunezja + Paryż za 591 PLN

Zapewne większości z Was Tunezja kojarzy się ze zorganiozanymi czrterowymi wycieczkami z przelotem i hotelem w cenie. My mamy coś bardziej "podóżniczego" :). Loty organizujemy na własną rękę tanimi liniami. Po drodze zwiedzamy jeszcze Mediolan, Bergamo i Paryż. W Tunezji nie lądujemy w stolicy - Tunisie, natomiast wracamy z wakacyjnego kurortu - Monastyru. Wszystkie loty w sumie za 591 PLN. 

 

Bilety kupimy na stronach linii lotniczych: wizzair.com, transavia.com oraz flyairone.com. Tanich noclegów szujacie na hotele.loter.pl.
Za te same pieniądze możemy również wrócić z Tunisu ale opcja powrotu z Monastyru będzie zapewne ciekawsza dla osób, które chcą zwiedzić południe Tunezji - na przykład przepiękne saharyjskie krajobrazy parku narodowego Jebil, oazy Tauzar i Kabis z plantacjami palm daktylowych i smakowitych owoców czy Wielki Szott – bezodpływowe słone jezioro, na którym można doświadczyć zjawiska fatamorgany.

 

Tunezja to niedoceniany kraj, czasem lekceważony przez podróżników. A wystarczy oddalić się nieco od Susy czy Monastyru, wsiąść do pociągu, mikrobusu albo wynająć auto i zobaczyć wspaniałe rzymskie zabytki Al-Dżamm lub niesamowite miasto Kairuan – prawdziwą perełkę kraju – to tylko kawałek od turystycznej, obleganej przez tłumy, riwiery. Krajobrazy Tunezji przyciągają – możemy zobaczyć je osobiście albo obejrzeć na którymś z licznych filmów fabularnych. My polecamy to pierwsze rozwiązanie! Nie zapomnijcie odwiedzić stołecznego muzeum Bardo. To piętra pełne mozaik – jedna z najwspanialszych takich kolekcji na świecie.

 

 

Przykładowa podróż:

 

Katowice - Mediolan Bergamo 05.11 (06:05 - 07:55) 34 PLN Wizz Air

 

 

 

Mediolan Malpensa - Tunis 07.11 (12:25 - 14:15) 278 PLN Air One

 

 

 

 

Monastyr - Paryż Orly 14.11 (15:25 - 18:00) 234 PLN Transavia

 

 

 

 

Paryż Beuvais - Katowice 16.11 (15:00 - 17:05) 45 PLN Wizz Air

 

 

 

 

Razem: 591 PLN

 

 

Terminy i długość pobytu w Tunezji możemy dość swobodnie modyfikować. Podobną podróż za podobną cenę możemy również zmontować z Warszawy, a grudniowy urlop zakończyć także w Dżerbie. 

 

Podaliśmy ceny biletów na przeloty Wizz Airem z małym bagażem podręcznym. Do całkowitej ceny podróży trzeba będzie dodać transfery pomiędzy lotniskami Mediolanu i Paryża.

 

W Tunezji warto będzie pożyczyć auto – to bardzo ułatwi nam zwiedzanie kraju – świetne oferty na naszej wyszukiwarce: http://samochody.loter.pl

 

Oferty tanich noclegów w całej Tunezji, Paryżu, Mediolanie i wielu innych miejscach na całym świecie znajdziecie na loterowej wyszukiwarce: http://hotele.loter.pl/

Comments

Obrazek użytkownika David D.
Pięknie! :) Ceny autobusów pomiędzy centrum Mediolanu a Malpensa i lotniskiem w Bergamo: Malpensa 10 euro OW, Bergamo 5 euro OW. Autobusy na obydwa lotniska zatrzymują sie i odjeżdżają z tego samego miejsca w centum Mediolanu (Centralny Dworzec Kolejowy i Dworzec Autobusowy)
Obrazek użytkownika macdik
Transport w Tunezji jest taniutki, ja przez dwa tygodnie podróżowałem po kraju taksówkami wieloosobowymi (Louage). W każdym większym mieście jest dworzec, lub postój z którego można dojechać do okolicznych miejscowości jak i do większych miast. Jedynie trzeba sobie zarezerwować więcej czasu, musimy cierpliwie czekać aż się cała zapełni. Niewielkim problemem jest to że mało kto mówi po angielsku, ale na miejscu przechodzi się przyśpieszony kurs francuskiego i arabskiego ;)
Obrazek użytkownika gość
@David D. Ceny autobusów pomiędzy centrum Mediolanu a Malpensa i lotniskiem w Bergamo: Malpensa 10 euro OW, Bergamo 5 euro OW" jak rozumiem TY byłeś sobie wierny i jeździłeś "na gapę"?
Obrazek użytkownika David D.
Jak się Waść z łaski swojej zalogujesz, to pogadamy!
Obrazek użytkownika gość
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/tunezja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_lipiec2013 Ten kierunek jest aktualnie ryzykowny bo nie wiadomo jak sytuacja sie potoczy
Obrazek użytkownika admin_2
MSZ musi ostrzegać. Ale na zdrowy rozum wystarczy nie uczestniczyć w demonstracjach jeżeli się jakaś zdarzy. Nikt tam na turystów nie napada. Większa szansa że na Ciebie ktoś napadnie jest w centrum Paryża, Nowego Jorku czy Londynu.
Obrazek użytkownika gość
Nieprawda nie piszcie głupot właśnie wróciłem i nie chodzi tu o wejscie na demonstrację. jeżeli podróżujesz indywidualnie ryzyko jest teraz duże. Atmosfera jest napięta i sytuacja moze wymknać sie spod kontroli zwłąszcza w miastach i na południu kraju. Jest granica miedzy zwykłymi demonstracjami jak w każdym kraju europejskim a tam. W każdej chwili moze dojść do tego co w Egipcie i jeżeli jesteś poza kurortem to radź sobie sam.

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.