Wilno

średnia ocena lotniska:

8.07143
średnia: 8.1 (głosów: 14)

artykuły o lotnisku

01/16/2018 - 11:16

Odpoczynek nad Morzem Bałtyckim i wizyta w Wilnie w lipcu. Za przeloty na pokładzie samolotów PLL LOT oraz przejazdy autobusem zapłacimy 274 PLN...

komentarze: 0
01/04/2018 - 10:36

Pomysł na podróż wiosną: odwiedzimy Wilno oraz Kijów. Za wszystkie trzy loty linią Wizz Air zapłacimy 128 PLN (z WDC) lub 204 PLN (bez wykupionego...

komentarze: 0
09/28/2017 - 20:09

Wizz Air oferuje tanie przeloty z Gdańska do Wilna za 78 PLN w obie strony. Cena dla wszystkich (bez członkostwa w WDC). 

komentarze: 0
09/19/2017 - 09:57

Wizz Air oferuje tanie przeloty z Gdańska do Wilna wiosną. Za bilety w obie strony zapłacimy 78 PLN (z WDC) lub 118 PLN (bez wykupionego...

komentarze: 0
07/13/2017 - 20:02

Pomysł na wrześniowy wypad: Ryga + Wilno. Za przeloty oraz przejazdy w obie strony autokarem zapłacimy 156 PLN. 

komentarze: 0

oceń lotnisko i przyznaj gwiazdki

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.

oceny i opinie o lotnisku

Obrazek użytkownika damw
Wylot do Warszawy. Dobry dojazd do/ z lotniska komunikacją miejską. Miłe zaskoczenie kiedy budynek lotniska wyglądem przypomina dworzec kolejowy. Kolejnym zaskoczeniem było mini kino z możliwością oglądania spotów filmowych. W takim miejscu czas mija bardzo szybko. Ciekawym pomysłem była również strefa expo, w której firmy litewskie prezentowały swoją ofertę w mini showroomach. Całość upakowana na niewielkiej powierzchni. Poza posadzką, która gruzem trąca lotnisko jest rewelacyjne.

Moja ocena lotniska:: 

9
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Lotnisko może być samo w sobie atrakcją turystyczną. Budynek został zbudowany w latach 50., i nie przypomina typowego terminala lotniczego a raczej zabytkowy dworzec kolejowy - zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Później oczywiście terminal został rozbudowany i wielokrotnie powiększony, jednak zaprojektowano to tak, że wysiadając z autobusu czy pociągu widzimy wyłącznie wspomniany stary budynek. Tak jak już inni napisali, najlepiej dojechać pociągiem. Przejazd tylko 7-8 minut, bilety po 0.70 EUR. Dojedziemy też autobusem, kilka linii dziennych i jedna nocna. Wcześniej słyszałem pogłoski o tym, że lotnisko jest zamykane na noc. Na szczęście nie jest to prawda, bez problemu spało tam ponad 100 osób. Nikt nie przeszkadzał, nie widziałem też podejrzanie zachowujących się osób. Można noc spędzić w starej części lotniska, jednak moim zdaniem najlepiej w hali odlotów na górze (mam na myśli część ogólnodostępną). W dolnej części tej hali dwa całodobowe sklepy sieci Narvesen - m.in. ciepłe i zimne napoje, przekąski, słodycze. Poza tym typowe lotnisko, restauracje i sklepy jak wszędzie. Minusem jest brak otwartego całą dobę bufetu czy restauracji. Pewnym rozwiązaniem mogło by być ustawienie stolików i krzeseł obok wspomnianych sklepów Narvesen. Na koniec ciekawostka: W starym budynku można zobaczyć automat do sprzedaży... kwiatów. W tym ciekawym i pomysłowym urządzeniu bukiety kupimy za 10-15 euro.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika Buczas
małe, przyjemne i czyste lotnisko. Dobrze skomunikowane z miastem. Na dworzec autobusowy jedzie się ok 15 minut - bilet kupowany u kierowcy - 1 euro. W kierunku centrum jadą autobusy 1,2.Miła obsługa. Dobrze działające wi-fi.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Przyleciałem do Wilna późnym wieczorem, nie obejrzałem więc lotniska dokladnie, ale zwróciłem uwagę na dwie rzeczy pozytywne: 1) Mimo ze punkt informacji turystycznej był już zamknięty to można było pobrać ze stojaka plan miasta, schematy komunikacji miejskiej oraz broszury o atrakcjach turystycznych Wilna (także po polsku). 2) Lotnisko położone blisko centrum, bilet na autobus zakupiony u kierowcy kosztuje 1 euro (dane z 05.06.15).

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika Lepolak
Błyskawiczny dojazd z dworca kolejowego na lotnisko za 0.72 Euro. Przejazd koło 7 minut. Nieduże, ale na górnym piętrze sporo miejsc do siedzenia, czysto i darmowe WiFi.

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika Marcin Mandel
Bliskość i dojazd do centrum to największe plusy(szynobus z bydgoskiej PESY oraz minibusy i autobus). Hala odlotów jako tako,ale przylotów - to pomieszczenie wielkości dworca kolejowego gdzieś na głuchej prowincji.Wilno to małe miasto,port jest jego wizytówką i największym lotniskiem na Litwie;wszystko w wersji mikro :)

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika Patryk
Lotnisko (Oro Uostas) położone bardzo blisko centrum Wilna, co jest niewątpliwą zaletą. Z lotniska można dojechać do centrum pociągiem albo autobusem linii nr 1 i nr 2. Pociąg, jak i autobus kosztuje 2,5 lita. Niestety przy wczesnych wylotach trzeba wziąć taksówkę a wtedy już tanio nie jest. Lotnisko i infrastruktura jest w rozbudowie. Wszystko w miarę dobrze zorganizowane i oznaczone. Na lotnisku jest też punkt informacji turystycznej, gdzie można dostać bezpłatnie mapę miasta i informacje o najważniejszych atrakcjach Wilna

Moja ocena lotniska:: 

8