Kijów

średnia ocena lotniska:

5.48
średnia: 5.5 (głosów: 25)

artykuły o lotnisku

03/22/2018 - 11:59

Irlandzki przewoźnik ogłosił uruchomienie siedmiu nowych tras z Polski na Ukrainę. 

komentarze: 2
12/04/2017 - 18:43

Ukraine International Airlines uruchamiają nową trasę z Polski na Ukrainę. Samoloty ukraińskiego przewoźnika polecą z Krakowa do Kijowa Boryspol (...

komentarze: 3
06/01/2014 - 11:51

Bilety na trasie Wilno - Ałma Ata - Berlin w lipcu i sierpniu za 1038 PLN. Loty na pokładzie Ukraine International...

komentarze: 5
01/12/2014 - 21:53

Ostatnio, pisząc o przelotach do Kirgistanu korzystaliśmy z siatki połączeń Ukraine International Airlines (UIA) czy...

komentarze: 5
12/15/2013 - 21:25

Kilka tygodni temu pisaliśmy o przelotach Ukraine International Airlines na trasie Praga - Biszkek - Warszawa za 1289...

komentarze: 2

oceń lotnisko i przyznaj gwiazdki

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.

oceny i opinie o lotnisku

Obrazek użytkownika ignudi
Dość spory port, niezatłoczony. Dużo miejsca, schludnie, jasno i przestronnie, dobre oznakowanie. Duży wybór duty free i dobra kawa w cenie bodajże 6-7 zł (2016 rok). Wymiana waluty po dosyć korzystnych kursach. Do centrum Kijowa kursuje autobus lotniskowy. Można jechać tylko na stację metra Харківська (max. 30 minut), a następnie metrem do centrum, albo też na kolejowy dworzec Південний, ale wtedy trzeba przebijać się przez korki, więc w tym wariancie podróż trwa ponad godzinę. Dosyć długa droga kołowania i dojazd do terminalu. Zdarzyło się jechać autobusem do 10 minut.

Moja ocena lotniska:: 

6
Obrazek użytkownika wojek034
Spędziłem na tym lotnisku 6 godzin w oczekiwaniu na przesiadkę. Wi-Fi jest ale tak słabe że lepiej nie korzystać niż się denerwować. Ale ogólnie lotnisko czyste, przestronne, mało ludzi. Strefa handlowo-gastronomiczna ok.

Moja ocena lotniska:: 

8
Obrazek użytkownika czery
Lotnisko przestronne, nowe, czyste z darmowym wifi (nawet działa!) i stacją ładowania telefonów. Na minus zdecydowanie ceny (kosmicznie drogo w porównaniu do reszty Ukrainy). Stosunkowo drogi jest też dojazd na lotnisko. Przy transferach trzeba raz jeszcze przejść przez kontrolę bezpieczeństwa...

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika suavero
Na mnie lotnisko zrobiło pozytywne wrażenie, choć terminal jest dość duży to pasażerów trzeba wypatrywać z lornetką. Cicho, spokojnie, czysto, mały ruch. Są knajpki i sklepy. Wifi działa ale kiepsko. Ekspedientki w sklepach z nudów czytają gazety sprzątaczki plotkują podparte miotłami. "Spikerka" zapowiada odloty czysto i wyraźnie niemal sylabizując. Fajnie.

Moja ocena lotniska:: 

10
Obrazek użytkownika duke
Z jednej pozytywy: strony terminal ma dość sporą powierzchnię jak na ilość odprawianych pasażerów. Jest cicho, można się gdzieś zaszyć i spokojnie przespać. Kilka sklepów duty-free, w miarę smaczne jedzenie. Toalety są przestronne, czyste i są podkładki na deski sedesowe. Darmowe WiFi. Sprawna kontrola bezpieczeństwa. W restauracji karty kredytowe są niemile widziane (ale nie odmawiają ich przyjęcia), ale za to można płacić w dolarach lub euro. Negatywy: Lotnisko dość daleko od centrum. Pozostaje albo uciążliwy dojazd komunikacją miejską, albo stosunkowo drogi jak na Ukrainę dojazd taksówką. Drogo jest również w punktach gastronomicznych (znów jak na warunki ukraińskie). Obsługa na całym lotnisku, zaczynając od check-in, kończąc na sklepach nie jest zainteresowana pasażerami, którzy jedynie przeszkadzają w ploteczkach. Większość lotów w dniu mojego odlotu z Kijowa była opóźniona. WiFi działa wolno i rozłącza co kilkanaście minut.

Moja ocena lotniska:: 

6
Obrazek użytkownika macdik
Dojazd z dworca w Kijowie za 60hrywien.Totalny bałagan na lotnisku, długie kolejki do odprawy, kontroli bezpieczeństwa i paszportowej. Warto sobie zarezerwować na to ok 2h.

Moja ocena lotniska:: 

5
Obrazek użytkownika Lepolak
Lotnisko małe, tylko jeden terminal. Miałem 2 przesiadki jedną 7h i drugą 1h. Dużo miejsc do siedzenia, a nawet leżenia. Darmowe WiFi. Ale dużym minusem było to, że nie było żadnego kantoru. Nie mogłem nic kupić bo tylko przyjmowali ich walutę albo kartę kredytową, debetową już nie.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika admin_2
Budynek nowoczesny (chyba niedawno oddane do użytku). Zaskakująco małe jak na kraj i miasto jakie obsługuje. Tylko dwa małe sklepy wolnocłowe w strefie odlotów. Tylko jedna kawiarnia! Na plus dość szybka kontrola bezpieczeństwa i odprawa paszportowa. Darmowe wi-fi co 15 min się rozłącza. Położone dość daleko od miasta (godzinny przejazd autobusem).

Moja ocena lotniska:: 

4
Obrazek użytkownika uszatex
Przyzwoite ale bez szału.

Moja ocena lotniska:: 

7
Obrazek użytkownika fenix
Byłem kilkakrotnie w tranzycie do i z Bangkoku i nie wspominam najlepiej. Wszechobecny bałagan. Brak wiarygodnych informacji na tablicach odlotów (nasz opóźniony samolot o mały włos nie odleciałby bez nas). Bardzo nieuprzejma obsługa. Wysokie ceny w barach, zagubienie bagażu, tłoczno, hałaśliwie i brudno. Plusem jest spora ilość połączeń.

Moja ocena lotniska:: 

2
Obrazek użytkownika Miki
Lotnisko jak lotnisko. Plus za darmowe Wi-Fi.

Moja ocena lotniska:: 

7