sprawdź ceny lotów:

LEO Express: trzy nowe trasy w Polsce!

LEO Express ogłosił mocny rozwój na polskim rynku!

Na trwającej właśnie prezentacji w Warszawie, czeski przewoźnik LEO Express ogłosił uruchomienie trzech nowych tras w Polsce:

  • Kraków - Katowice - Łódź - Gdańsk - Ustka
  • Zakopane - Kraków - Katowice - Łódź - Bydgoszcz - Ustka
  • Wrocław - Opole - Zabrze - Katowice - Bohumin - Ostrawa - Ołomuniec - Brno - Wiedeń

Bilety na nowe połączenia trafią do sprzedaży dzisiaj, około godziny 12:00. Wraz z uruchomieniem nowych połączeń, firma zaoferuje promocję 1+1 (przy zakupie dwóch biletów, płacimy tylko za jeden).
Nowością będzie gwarantowana usługa przewozu rowerów. Autobusy LEO Express wyposażone są w dwie klasy podróży – ekonomiczną i biznes. Pasażerowie w cele biletu otrzymują wodę, przekąskę, a także nielimitowany internet bezprzewodowy. Komfort podróży zapewniają skórzane fotele i dostęp do gniazdek.

Oprócz trzech tras autobusowych, LEO Express zapowiedział również uruchomienie jeszcze w tym roku trasy kolejowej (tak, firma ma również swoje pociągi!) z Czech do Polski na trasie: Praga - Ołomuniec - Ostrwa - Katowice - Kraków. Trasa zostanie uruchomiona jak tylko Czesi otrzymają pozwolenie z polskiego Urzędu Transportu Kolejowego.

Comments

Obrazek użytkownika Grek
Jakieś informacje praktyczne (np. od kiedy ruszają połączenia) też mogłeś napisać...
Obrazek użytkownika retro1199
Trasy krajowe od 1.06, a trasa z Wrocławia do Wiednia od 5.07. Połączenia kolejowe prawdopodobnie pod koniec roku, ale tak jak napisał Admin, ruszą tak szybko, jak zostanie wydana zgoda UTK.
Obrazek użytkownika alborz
Nie: -Wrocław - Opole - Katowice - Kraków - Brno - Wiedeń, tylko: -Wrocław - Opole - Zabrze - Katowice - Bohumin - Ostrawa - Ołomuniec - Brno - Wiedeń oraz: -Kraków - Katowice - Bohumin - Ostrawa - Svinov - Ołomuniec (możliwość przesiadki na połączenie w kierunku Pragi) - Brno - Wiedeń Stadion Center - Wiedeń Schwechat Airport
Obrazek użytkownika retro1199
Tylko, że połączenie do Wiednia z Krakowa już funkcjonuje. Dzisiaj ogłoszono tylko te 3, powyższe trasy. A na trasie Wrocław-Wiedeń, rzeczywiście nie ma Krakowa. No i @alborz, pominąłeś Gliwice po Opolu. ;)
Obrazek użytkownika admin
Alborz dzięki za korektę, już poprawiliśmy.
Obrazek użytkownika gość
Zgadza się: po Opolu są Gliwice.
Obrazek użytkownika Ania008
Szkoda, że omijają Poznań
Obrazek użytkownika retro1199
Co do Poznania, to jest to spowodowane tym, że właściwie LEO Express przejmuje istniejące połączenie innego przewoźnika autobusowego i od tej pory będzie wykonywane autobusami LEO. Ale dyrektor LE zapowiedział dalsze nowości w najbliższym czasie, więc może się czegoś doczekasz. :)
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
Cieszę się że sieć połączeń Leo Express ciągle się rozwija. Jeśli dobrze pamiętam to zaczęli od trasy Praha - Ostrava, oczywiście kolejowej, połączenia autobusowe doszły później. Szkoda że przeszkody prawne do tej pory uniemożliwiały uruchomienie połączeń do Polski. A jeśli mowa o Poznaniu to wcześniej przymierzali się też do pociągów na trasie Warszawa - Poznań. Jednak ze względu na planowany w najbliższym czasie remont i skierowanie pociągów na znacznie dłuższe trasy objazdowe nie miało by to w chwili obecnej większego sensu.
Obrazek użytkownika retro1199
@Leszek, Niestety w kwestii połączeń między Warszawą a Poznaniem sprawa jest dość skomplikowana, ponieważ LEO nie chce z nikim bezpośrednio konkurować, a połączeń między W-wą a Poznaniem jest sporo. Dlatego też według dyrektora LEO nie będzie połączeń kolejowych z Warszawy do Pragi.
Obrazek użytkownika Zawiedziony pasażer
Absolutnie nie polecam tej firmy; w Zabrzu "przystanek" jest na rondzie Sybiraków, nie ma żadnego oznaczenia, panienka na ifo-linii firmy Leo też nie wie gdzie ten przystanek i radzi żeby sobie poszukać w internecie. Totalna klęska
Obrazek użytkownika Bingo
Na mapie pominęli Kielce
Obrazek użytkownika Anka_r11
Leo Express zlikwidowało połączenie autokarowe z Warszawy do Budapesztu. Kilka dni temu dokonałam zakupu biletów do Budapesztu, a dziś otrzymałam maila, że anulowano bilety i żadnej więcej informacji. Zadzwoniłam na infolinię, gdzie poinformowano mnie, że Leo Express zlikwidowało połączenie do Budapesztu. Będą jeździli tak jeszcze tylko do 15.01.2018 r. Szkoda, bo skomplikowali mi teraz wyjazd.

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.

baza wiedzy z zasobów Lotera: