sprawdź ceny lotów:

Hilton HHonors: punkty, statusy, przywileje, czyli jak spać tanio i luksusowo

Jeśli potrafimy już tanio latać, niekoniecznie tanimi liniami, to dlaczego nie spać tanio w niekoniecznie tanich hotelach? Hilton, IHG, Accor, Best Western, Marriott, to sieci hotelowe, których portfolio w Polsce prezentuje się już całkiem okazale. Ruszamy z nową serią artykułów, w których wprowadzimy Was w temat taniego luksusowego spania. Przedstawiamy też nowego redaktora na naszym pokładzie - Michała Engler czyli "boogie" - specjalistę od hotelowych promocji, punktów, statusów.


Hilton HHonors

Jak najwygodniej w Polsce zdobyć odpowiednio wysokie statusy żeby spać często w super warunkach, nie dopłacać za śniadania, saloniki (executive lounge), upgread'y pokoi, czy wcześniejsze bądź późniejsze wymeldowania? Postaram się to czytelnie opisać, na przykładzie hoteli Hilton. Jeden z najpopularniejszych hotelowych programów lojalnościowych, to program Hilton HHonors. Sieć znana na całym świecie, a w Polsce coraz lepiej rozbudowana, z szeroką gamą hoteli z rodziny Hilton: DoubleTree, Hampton, Garden Inn, Hilton. W sumie w Polsce jest ich trzynaście (kolejny, DoubleTree otwarty będzie latem 2016 roku we Wrocławiu). Program Hilton HHonors posiada cztery stopnie: Blue, Silver, Gold i Diamond.


Jak zdobyć złoto?

Tak naprawdę, bardzo atrakcyjnym statusem jest już złoty status. Teoretycznie żeby go zdobyć musimy odbyć 40 noclegów lub 20 pobytów (może to być 20 noclegów ale codziennie w innym hotelu, też to opiszę) lub 75 tysięcy punktów bazowych. Czy dla przeciętnego człowieka jest to osiągalne? Oczywiście, że nie. Na szczęście pojawiają się promocje, tzw. "fast tracki", które pozwalają osiągnąć złoto już w trzy lub cztery pobyty. Teoretycznie te promocje są skierowane dla pracowników dużych korporacji (np. Siemens, HP, Accenture), lub dla klientów linii lotniczych (np. airberlin, Turkish Airlines, South African Airlines). Co nam to daje? Możliwość wyrobienia wartościowego statusu, korzyści, które będziemy otrzymywać za darmo, a pobyt w takich hotelach zacznie być po prostu opłacalny. Link dla trzech pobytów (South African Airlines, fast track aktywny do 29.02, rejestracja i wykonanie pobytów): https://www.hiltonhhonors.com/processlanding/processlanding/?lp=saavoyagergold
Czym się różni pobyt od noclegu?

Teraz najważniejsze, czym różni się pobyt od noclegu? Już tłumaczę. Jeśli spędzimy dwie noce w jednym hotelu wyrobimy jeden pobyt. Jeśli jednak zmienimy hotel dzień po dniu to zrobimy dwa pobyty w dwa dni, mimo, że będą to również dwie noce. Najprościej pokazać to na przykładzie Warszawy. W stolicy mamy cztery hotele marki Hilton: Hampton by Hilton Warsaw Airport, Hampton by Hilton City Centre, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw i Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre. W ostatnich dwóch hotelach mieści się executive lounge (salonik biznesowy), a to właśnie dostęp do saloników jest jednym z najbardziej wartościowych przywilejów.

  • Pierwsza noc: Hampton by Hilton City Centre
  • Druga noc: Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre
  • Trzecia noc: Hampton by Hilton City Centre

Wybór hoteli jak i kolejność spania nie ma znaczenia. Ważne żeby noclegi nie następowały po sobie w jednym hotelu, bo wtedy nie będziemy mieli trzech pobytów. W Hampton'ach śniadanie jest w cenie także warto pomyśleć o dwóch Hampton'ach w Warszawie i między nimi odbyć fast tracka oferowanego od South African Airlines. Jeśli zrobimy go do końca lutego, to po 48 godzinach po ostatnim noclegu nasz status osiągnie "złoto", aktualnie ważne do marca 2018 roku.

 

Co daje złoto?

Złoto oferuje nam darmowe śniadanie, możliwość (choć nie pewność, ale nie spotkałem się w Polsce z odmową) wstępu do executive lounge (salonik), upgrade do lepszego pokoju w miarę dostępności, a w zakładce "MyWay Benefits" wybór dodatkowych korzyści (punkty, śniadanie, wypożyczenie filmu) dla każdego hotelu z rodziny Hilton. Więkasza ilość punktów za każdy pobyt pomaga szybciej uzbierać odpowiednia ilość punktów na pobyt za punkty, a dostępność np. Hapmton'a w Krakowie za pięć tysięcy punktów sprawia, że można szybko uzbierać darmowy nocleg.


Promocje

Czy warto czekać na promocje? Podczas długo trwających wyprzedaży Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre jest dostępny nawet od 161 PLN (plus 8% podatku), a DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw podczas letniej wyprzedaży potrafił kosztować 131 PLN (plus 8% podatku) za pokoje dwuosobowe. Przy takich cenach nie warto się nawet zastanawiać, bo posiadając wysoki status nie ponosimy praktycznie żadnych kosztów związanych z wyżywieniem, a standard hoteli wynagradza trudy związane z ich zdobywaniem.

Comments

Obrazek użytkownika MaciejKaka
Fajny nowy dział. Chętnie skorzystam. Możesz coś takiego zrobić dla programu Accor - Le Club AccorHotels?
Obrazek użytkownika gość
Właśnie, czekamy na Le Club Accora!
Obrazek użytkownika jaroooo
Co to za zwyczaj podawania zaniżonych cen z dopiskiem "plus podatek"? Klient płaci cenę brutto a nie netto!
Obrazek użytkownika marius
czy daty musza byc po sobie (3 dni) czy moga byc w okresie tygodnia?
Obrazek użytkownika boogie
Nie muszą. Ważne, żeby pobyty zostały zrobione w terminach, które określa "fast track". W przypadku fast track'a wymienionego w artykule to 29.02. Jeśli noclegi nie następują po sobie, to nie trzeba też oczywiście zmieniać hotelu.
Obrazek użytkownika boogie
Już tłumaczę. Hotele, które wymieniłem w tekście, tak właśnie przedstawiają swoją stawkę za pokój. Czyli cena za pokój i podatek, dlatego tak to opisałem. Są również hotele z grupy Hilton, które w swoich stawkach za noc, nie rozdzielają podatku od kwoty za pokój. Mam nadzieję, że teraz jest bardziej czytelnie.
Obrazek użytkownika Tomasz21
Czy status Gold jest przyznawane na jeden rok? czy bezterminowo?
Obrazek użytkownika boogie
W przypadku fast track'a opisanego w tekście, złoto jest przyznawane do marca 2018. Dwa lata, to bardzo atrakcyjna oferta.
Obrazek użytkownika Aaron
Czy za pobyt w Hiltonie kwalifikowalny do fast track można zapłacić punktami hhonors?
Obrazek użytkownika boogie
Każdy pobyt zakupiony przez oficjalne kanały sprzedaży sieci Hilton kwalifikuje się do fast track'a: pełna opłata, points+cash, pobyt za punkty, BRG.
Obrazek użytkownika Keram
Czy Mywaybenefits ze złotą kartą są tylko dla posiadacza złotej karty czy dla osoby towarzyszącej w pokoju również ?
Obrazek użytkownika boogie
Jeśli chodzi o darmowe śniadanie to jest ono dla posiadacza złotej karty, jak i osoby towarzyszącej. Cytat z myWay Hotel Benefits:"You will receive complimentary Continental breakfast for you and up to one additional registered hotel guest each day of your stay". Różnie może natomiast wyglądać miejsce, w którym to śniadanie dostaniemy. Jeśli hotel posiada lounge, to prawdopodobnie otrzymamy je właśnie w saloniku(choć według regulaminu, a już na wyraźną prośbę powinniśmy otrzymać je w restauracji). Śniadanie w saloniku jest oczywiście również smaczne, ale nie da się ukryć, że wybór potraw jest mniejszy. Natomiast dodatkowe punkty otrzymuje osoba posiadająca złoto.
Obrazek użytkownika Tomtomtom
A nie trzeba się przy tym rejestrować w South African Airlines, tak?
Obrazek użytkownika boogie
Nie trzeba być ich klientem. Jeśli nie masz konta w HHonors, to klikasz "Enroll now" i zakładasz konto, jeśli masz konto to podajesz numer i hasło.
Obrazek użytkownika phil
Poluję na tańszy Hilton na lotnisku w Kopenhadze, ale dotąd jest słabo, bo nie można go rezerwować za punkty, a w promocjach po prostu nie uczestniczy... Czy są jakies inne sposoby?

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.

baza wiedzy z zasobów Lotera:

kategorie: