sprawdź ceny lotów:

tag: tematyka: 

autor artykulu: 

autor: gość (anonim)

teaser: 

Jeśli potrafimy już tanio latać, niekoniecznie tanimi liniami, to dlaczego nie spać tanio w niekoniecznie tanich hotelach? Hilton, IHG, Accor, Best Western, Marriott, to sieci hotelowe, których portfolio w Polsce prezentuje się już całkiem okazale. Ruszamy z nową serią artykułów, w których wprowadzimy Was w temat taniego luksusowego spania. Przedstawiamy też nowego redaktora na naszym pokładzie - Michała Engler czyli "boogie" - specjalistę od hotelowych promocji, punktów, statusów.

rozwiniecie: 


Hilton HHonors

Jak najwygodniej w Polsce zdobyć odpowiednio wysokie statusy żeby spać często w super warunkach, nie dopłacać za śniadania, saloniki (executive lounge), upgread'y pokoi, czy wcześniejsze bądź późniejsze wymeldowania? Postaram się to czytelnie opisać, na przykładzie hoteli Hilton. Jeden z najpopularniejszych hotelowych programów lojalnościowych, to program Hilton HHonors. Sieć znana na całym świecie, a w Polsce coraz lepiej rozbudowana, z szeroką gamą hoteli z rodziny Hilton: DoubleTree, Hampton, Garden Inn, Hilton. W sumie w Polsce jest ich trzynaście (kolejny, DoubleTree otwarty będzie latem 2016 roku we Wrocławiu). Program Hilton HHonors posiada cztery stopnie: Blue, Silver, Gold i Diamond.


Jak zdobyć złoto?

Tak naprawdę, bardzo atrakcyjnym statusem jest już złoty status. Teoretycznie żeby go zdobyć musimy odbyć 40 noclegów lub 20 pobytów (może to być 20 noclegów ale codziennie w innym hotelu, też to opiszę) lub 75 tysięcy punktów bazowych. Czy dla przeciętnego człowieka jest to osiągalne? Oczywiście, że nie. Na szczęście pojawiają się promocje, tzw. "fast tracki", które pozwalają osiągnąć złoto już w trzy lub cztery pobyty. Teoretycznie te promocje są skierowane dla pracowników dużych korporacji (np. Siemens, HP, Accenture), lub dla klientów linii lotniczych (np. airberlin, Turkish Airlines, South African Airlines). Co nam to daje? Możliwość wyrobienia wartościowego statusu, korzyści, które będziemy otrzymywać za darmo, a pobyt w takich hotelach zacznie być po prostu opłacalny. Link dla trzech pobytów (South African Airlines, fast track aktywny do 29.02, rejestracja i wykonanie pobytów): https://www.hiltonhhonors.com/processlanding/processlanding/?lp=saavoyagergold
Czym się różni pobyt od noclegu?

Teraz najważniejsze, czym różni się pobyt od noclegu? Już tłumaczę. Jeśli spędzimy dwie noce w jednym hotelu wyrobimy jeden pobyt. Jeśli jednak zmienimy hotel dzień po dniu to zrobimy dwa pobyty w dwa dni, mimo, że będą to również dwie noce. Najprościej pokazać to na przykładzie Warszawy. W stolicy mamy cztery hotele marki Hilton: Hampton by Hilton Warsaw Airport, Hampton by Hilton City Centre, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw i Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre. W ostatnich dwóch hotelach mieści się executive lounge (salonik biznesowy), a to właśnie dostęp do saloników jest jednym z najbardziej wartościowych przywilejów.

  • Pierwsza noc: Hampton by Hilton City Centre
  • Druga noc: Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre
  • Trzecia noc: Hampton by Hilton City Centre

Wybór hoteli jak i kolejność spania nie ma znaczenia. Ważne żeby noclegi nie następowały po sobie w jednym hotelu, bo wtedy nie będziemy mieli trzech pobytów. W Hampton'ach śniadanie jest w cenie także warto pomyśleć o dwóch Hampton'ach w Warszawie i między nimi odbyć fast tracka oferowanego od South African Airlines. Jeśli zrobimy go do końca lutego, to po 48 godzinach po ostatnim noclegu nasz status osiągnie "złoto", aktualnie ważne do marca 2018 roku.

 

Co daje złoto?

Złoto oferuje nam darmowe śniadanie, możliwość (choć nie pewność, ale nie spotkałem się w Polsce z odmową) wstępu do executive lounge (salonik), upgrade do lepszego pokoju w miarę dostępności, a w zakładce "MyWay Benefits" wybór dodatkowych korzyści (punkty, śniadanie, wypożyczenie filmu) dla każdego hotelu z rodziny Hilton. Więkasza ilość punktów za każdy pobyt pomaga szybciej uzbierać odpowiednia ilość punktów na pobyt za punkty, a dostępność np. Hapmton'a w Krakowie za pięć tysięcy punktów sprawia, że można szybko uzbierać darmowy nocleg.


Promocje

Czy warto czekać na promocje? Podczas długo trwających wyprzedaży Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre jest dostępny nawet od 161 PLN (plus 8% podatku), a DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw podczas letniej wyprzedaży potrafił kosztować 131 PLN (plus 8% podatku) za pokoje dwuosobowe. Przy takich cenach nie warto się nawet zastanawiać, bo posiadając wysoki status nie ponosimy praktycznie żadnych kosztów związanych z wyżywieniem, a standard hoteli wynagradza trudy związane z ich zdobywaniem.

lista ofert: