sprawdź ceny lotów:

tag: tematyka: 

autor artykulu: 

autor: carlar

teaser: 

Best Rate Guarantee, czyli gwarancja najniższej ceny. Szansa na spore oszczędności, łatwiejsze wyrobienie statusów (artykuł) i radość z bardzo dużych zniżek! 

rozwiniecie: 

BRG

BRG (Best Rate Guarantee), czyli gwarancja najniższej ceny, to oferta sieci hotelowych skierowana do klientów, a jednym z jej celów jest zachęcenie przyszłych gości do rezerwowania noclegów na oficjalnych kanałach sieci, pomijając pośredników. Gwarantują, czyli co dają jeśli ktoś znajdzie u pośredników niższą cenę? Sieć Hilton oferuje 50$ zniżki dla klientów hoteli poza USA, Kanadą, Meksykiem i Puerto Rico. Natomiast dla wyżej wymienionych krajów jest to voucher o wartości 50$. Do tego dochodzi oczywiście wyrównanie stawki dla pozytywnie rozpatrzonego wniosku. Do wniosku zalicza się pierwsza noc pobytu, także najbardziej opłacalne są pobyty na jedną noc.


Na czym to polega?

Zanim opiszę jak znaleźć niższą cenę, krótkie wyjaśnienie. Szukając takiej "okazji" musimy znaleźć ten sam pokój (KING, TWIN, SUITE), w tych samych datach, walutach, jeśli jest oferowany np. pokój twin ze śniadaniem, to taki sam musi być u pośrednika, liczba osób oczywiście też. Generalnie wszystko musi być tak jak na oficjalnej stronie Hiltona. Żeby nie ponosić konsekwencji negatywnie rozpatrzonego wniosku, rezerwujemy zawsze z opcją BEZPŁATNEGO ANULOWANIA i tylko takie opcje radzę wyszukiwać na stronie Hiltona i u pośredników (opcja bezpłatnego anulowania również musi wystepować u pośrednika jak i na stronie Hiltona). Powoduje to, że pokój jest oczywiście droższy niż bez możliwości anulowania, ale możemy ze spokojem anulować w momencie negatywnego rozpatrzenia lub zmiany planów.Na stronie Hiltona wpisujemy interesujące nas miasto, daty, najlepiej użyć flexible dates, jeśli nie mamy konkretnego terminu wyjazdu.

 

Wybieramy datę/daty (tak jak pisałem, zniżka jest na pobyt, nie na noc, więc najbardziej opłacalne są "jednonocki"). 

Wybieramy interesujący nas pokój, ZAWSZE w formule Easy Cancellation, w tym przypadku cena pokóju to 340zł. W Hampton'ie cena jest podawana razem z podatkiem, jeśli trafimy na hotel, gdzie będzie stawka pokoju plus podatek, to szukając w porównywarkach sugerujemy się ceną bazową, przed podatkiem i sprawdzamy czy w ostatnim kroku rezerwacji cena z podatkiem nie będzie wyższa od tej z oficjalnej ceny hotelu. Dobrze, znaleźliśmy cenę i datę. Teraz musimy znaleźć niższą cenę u pośrednika. Do tego może nam posłużyć strona hotele.loter.pl Szukamy naszego hotelu, daty i patrzymy na wynikiJeden z pośredników, getaroom, sprzedaje ten pokój za 287zł+ podatek. Daje nam to cenę 327.46zł, gdy klikniemy w zobacz ofertę, później zmienimy walutę na polską, wybierzemy pokój i przejdziemy do zapłaty.


Możemy zacząć działać. Czy przyjmą nam nasze zgłoszenie? Wydaje się, że powinni, ale proszę nie traktować tego jako wyroczni. Różne są powody odmowy, niektóre znane tylko pracownikom Hiltona. rezerwujemy pokój na stronie Hiltona, a później, maksymalnie do 24h po rezerwacji wysyłamy wniosek, tzw. brg claim (link). Tutaj podajemy wszystkie szczegóły, numer rezerwacji, rodzaj pokoju, data pobytu, cena za pokój w Hiltonie, cena u pośrednika, jaki pośrednik, liczba osób itd. Podajemy również swoje dane, numer konta w HHonors, dane kontaktowe, kraj pochodzenia(Nie ma Polski, ja podaję Peru ;)) i wysyłamy zgłoszenie. Nie ma sensu wpisywać bezpośreniego linka, gdyż pracownik Hiltona, będzie wszystko wpisywał od nowa i sprawdzał cenę. Do 48h powinniśmy dostać odpowiedź, ale z własnego doświadczenia wiem, że trwa to czasem dwa razy tyle. Z własnego doświadczenia wiem też, że czasem im później odpowiedź, tym lepiej. Jeśli wszystko przebiegnie po naszej myśli, to otrzymamy dwa maile. Jeden z potwierdzeniem obniżenia stawki, drugi z nową rezerwacją i niższą kwotą. Powodzenia!

Efekt pozytywnego rozpatrzenia wniosku

Ps. Tutaj mój ostatni sukces i kwota, którą przyjdzie mi zapłacić w jednym z warszawskich hoteli, wraz z dostępem do salonika, możliwym darmowym upgreade'm i darmowym śniadaniem:

lista ofert: