6 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
trudniej o wizę do Indii
Od najbliższego poniedziałku ( 2 lutego) aby złożyć wniosek wizowy, trzeba będzie udostępnić swoje dane biometryczne ( zdjęcie i odcisk palca). Oznacza to, że teraz wnioski będzie można składać wyłącznie osobiście ! Do tej pory za 90 % aplikantów robili to pośrednicy (kiedy dziś byłem w ambasadzie Indii, jeden pośrednik dostarczył 150 paszportów, inny kilkadziesiąt). Już widzę mieszkańców Świnoujścia czy Jeleniej Góry, jak jadą do Warszawy po wizę do Indii !!! Jeśli chodziło o radykalne zmniejszenie polskich turystów w Indiach, to ta szykana z pewnością przybliży ten cel !!!
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Nie ma co żałować brudno

Nie ma co żałować brudno brzydko i skoro takie ich podejście to niech sami sobie siedzą w tym syfie. przebili nawet USA zważywszy że wiza jest jednokrotna

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Polemizowałbym z tym

Polemizowałbym z tym przebijaniem USA :) Nie każą tłumaczyć się przed konsulem, nie masz niepewności, że twoja twarz się nie spodoba pogranicznikowi i uniemożliwi tym wjazd do Indii. Moim zdaniem pod kątem trudności zdobycia wizy USA są gdzieś bardziej w okolicach Turkmenistanu, Arabii Saudyjskiej czy Bhutanu, niż Indii.

Obrazek użytkownika suavero
Offline
Ostatnio był(a): 1 mies 1 tydz temu
Dołączył: sobota, Marzec 16, 2013 - 19:18
Wiza do Indi jest wielokrotna

Wiza do Indi jest wielokrotna

Obrazek użytkownika dominicus
Offline
Ostatnio był(a): 11 mies 1 dz temu
Dołączył: wtorek, Wrzesień 23, 2014 - 16:15
Nie wiem o co im chodzi z

Nie wiem o co im chodzi z utrudnianiem procedury wizowej. Chcą mieć mniej turystów? Wizę jednokrotną nadal można załatwić w niektórych konsulatach w jeden dzień (np. Changmai w Tajlandii). Poza tym zobaczcie jakie są wymogi żeby dostać wizę Schengen, a zasady przyznawania wiz są regulowane bilateralnie.
Kolega z Algierii załatwiał wizę do Polski, był wzywany dwukrotnie na rozmowę (700km) i miał dwie odmowy (mimo przedstawienia wszystkich dokumentów). Koszt wizy (jednokrotnej na 15 dni) też był wysoki. Mimo, że w końcu miał wizę w paszporcie na granicy musiał się tłumaczyć. Pod tym względem UE przebija USA (bo tam przynajmniej większość osób dostaje wizy na 10 lat).

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Wiza załatwiana wg. nowych

Wiza załatwiana wg. nowych zasad: wniosek w ostatnich dniach lutego. Po 10 dniach kurier przywiózł paszporty, z wizą.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.