9 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
odprawa tranzytowa u USA
Bardzo proszę o informację ile trwa odprawa tranzytowa na lotnisku w USA (Houston) - czy to jakaś długa procedura? Mam na przesiadkę do kolejnego samolotu 1h10 min - czy to wystarczy? Jakie są Wasze doświadczenia?
Obrazek użytkownika TomekS
Offline
Ostatnio był(a): 2 lata 7 mies temu
Dołączył: środa, luty 29, 2012 - 19:17
Odprawa tranzytowa trwa tyle

Odprawa tranzytowa trwa tyle samo co zwykła imigracyjna do USA: kontrola paszportowa, odbiór bagażu, kontrola celna, oddanie bagażu na kolejny lot i udanie się do bramki do samolotu.
Jeżeli masz kolejny lot na jednej rezerwacji to cię nie interesuje czas przesiadki. Jeżeli nie zdążysz to i tak będzie to "wina" linii lotniczej.

Ostatnio wyrobiłem się chyba w godzinę właśnie, czy jakoś tak, ale ogólnie nie lubię pośpiechu.

Obrazek użytkownika chmielaq
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 3 d temu
Dołączył: wtorek, Grudzień 13, 2011 - 09:29
Trochę mało czasu. Wszystko

Trochę mało czasu. Wszystko zależy od liczby lądujących w tym czasie samolotów. Im wiecej tym więcej ludzi czeka do immigration.Moje doswiadczenie mówi, że nie chcą już wpuszczać na nastepny lot kiedy jest mniej niż 40 minut do odlotu. Kiedyś nie wpuścili mnie do samolotu a było 25 minut do odlotu (Chicago) a w immigration kolejka była na 2 godziny. Oczywiście jak masz lot na tym samym bilecie to bez problemu przerzucą cię na nastepny lot. Ale może będziesz miał szczęście i wszystko pójdzie gładko. Sprawdź w rozkładzie lotniskowym ile samolotów spoza USA ląduje w tym lub podobnym czasie na tym lotnisku.

Obrazek użytkownika dominicus
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 3 tyg temu
Dołączył: wtorek, Wrzesień 23, 2014 - 16:15
W przypadku, gdy wszystko

W przypadku, gdy wszystko jest na jednym bilecie i nie ma kolejnego lotu (w danym dniu), przysługuje nam hotel i wyżywienie. To całkiem miła opcja. Ja mam na przesiadkę w Newark 50 minut i z góry wiem, ze raczej nie zdążę...

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Z cidzekawosci. Czy przy

Z cidzekawosci. Czy przy miedzynarodowym tranzycie w usa bez opuszczania strefy tranzytowej przy kontroli paszportowej wbijaja pieczatke wjazdowa do usa?

Obrazek użytkownika TomekS
Offline
Ostatnio był(a): 2 lata 7 mies temu
Dołączył: środa, luty 29, 2012 - 19:17
Oczywiście, z określonym

Oczywiście, z określonym dopuszczalnym czasem pobytu w USA. Przecież nikt ci nie zabroni wyjść z terminala i nie lecieć.

Gosia (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Ja mam bilet do punta Cana z

Ja mam bilet do punta Cana z przesiadka w Atlancie 

W Atlancie mam 1h 40 min 

Czy mi to wystarczy?  

Lecę pierwszy raz z tego co tu czytam może być problem 

Bagażu nie odbieram tak?  Dobrze zrozumiałam?  

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam serdecznie Gosia 

DW
Obrazek użytkownika DW
Offline
Ostatnio był(a): 4 d 2 h temu
Dołączył: czwartek, luty 21, 2013 - 19:00
To trochę jak wróżenie z

To trochę jak wróżenie z fusów... Teoretycznie powinnaś zdążyć. Ale wystarczy że: lot z Europy sie spóźni, będziesz długo czekała do odprawy paszportowej itd itp ... I wtedy nie zdążysz. Ale ja nie widzę najmniejszego problemu - linie przebukują ci bilet na kolejny lot np. na drugi dzień oraz zapewnią nocleg i będziesz miała jeden dzień ekstra na zwiedzanie Atlanty. A po powrocie możesz ugrać odszkodowanie od linii.

Abigail (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Czy mozesz mi wytłumaczyć jak

Czy mozesz mi wytłumaczyć jak działa to o czym napisałeś? 

Czy z tymi lotami na jednym bilecie to chodzi o to że loty np. z Wawy do NYC przez Amsterdam kupilam wszystkie w jednym pakiecie (ofercie) na Bluesky?

A jak np. nie zdążę na kolejny lot podczas przesiadki to podchodzę do stanowiska linii która mialam lecieć, mówię im to i oni mi załatwiają hotel i kolejny lot? Dobrze rozumiem? 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.