Komunikat o błędzie

  • User warning: The following module is missing from the file system: domain. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_alias. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_blocks. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_conf. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_content. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_nav. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: domain_settings. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: mmenu. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • User warning: The following module is missing from the file system: loter. For information about how to fix this, see the documentation page. w _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (linia 1143 z /home/admin/domains/loter.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
26 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Lot do Meksyku i przelot przez USA - czy potrzebna jest wiza?

Witam,

W styczniu wybieram się do meksyku, lot na 1 bilecie z europy do mexico city jednak z przesiadką w USA. I teraz pytanie - czy podczas przesiadki w USA muszę posiadać wizę tego kraju?

Pani z informacji linii lotniczej powiedziała mi, że nie.. gdy spytałam czy na pewno kazała mi poczekać na linii gdyż musi się skonsultować, wróciła po 5 min i ponownie stwierdziła, że nie potrzebuję.. sama dla siebie podsumowałam "no to fajnie nie musimy mieć wizy".. po tym Pani stwierdziła "jak Pani chce mieć pewność proszę się upewnić w ministerstwie..".. No super...

I teraz.. na stronie ministerstwa znalajdujemy..

http://www.msz.gov.pl/index.php?page=14498&lang_id=pl&bulletin_id=36&doc...

I tu m.in.:" Uwaga: przy przelocie tranzytem przez terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki konieczna jest wiza tranzytowa tego kraju."

:-///..

Wiza USA jest nam bardzo nie na rękę gdyż to i dodatkowe koszty i całe załatwianie.. zagmatwanie... a nasza wycieczka nie ma de facto nic wspólnego z pobytem w USA z wyjątkiem jednej jedynej przesiadki w 1 ze stron :-///..

Czy ktoś z Was leciał w ten sposób (przez USA) do Meksyku? Czy można sie obejść bez wizy?

Z góry dzięki za odpowiedź

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Tak, trzeba mieć.

Tak, trzeba mieć.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Witam. Nie istnieje coś

Witam. Nie istnieje coś takiego w USA jak "wiza tranzytowa". Musisz załatwić sobie normalną, klasyczną promesę wizy. Ja to przerabiałem jak leciałem via Miami do Ekwadoru. Pozdrawiam :)

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
potwierdzam, trzeba mieć

potwierdzam, trzeba mieć normalna promesę wizową

Obrazek użytkownika Energajzerka
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 7 mies temu
Dołączył: piątek, Sierpień 24, 2012 - 10:57
Niestety nie ma czegos

Niestety nie ma czegos takiego jak wiza tranzytowa albo maja na mysli zwykla wize turystyczna czyli promese wjazdowa .. niestety loty przez usa moze tansze ale koszt wyrobienie wizy do usa trzeba doliczyc .

Obrazek użytkownika Puszek
Offline
Ostatnio był(a): 1 mies 3 tyg temu
Dołączył: wtorek, Lipiec 31, 2012 - 15:49
Bez promesy wizowej nie

Bez promesy wizowej nie wpuszczą cie do samolotu lecącego do USA. Nie ma tam stref tranzytowych więc przechodzisz normalna procedurę imigracyjną.
Jak leciałem do Nikaragui (dość dawno ale się od tej pory nic się nie zmieniło) przez Miami to wyrabiałem normalnie promesę wizową w konsulacie w Krakowie procedura standardowa cena także tylko miałem dopisek "Transitting to Managua" i zamiast na 10 lat dostałem na 3 miesiące ale to przez rozmowę z konsulem :)

Obrazek użytkownika admin_2
Offline
Ostatnio był(a): 1 rok 1 dz temu
Dołączył: środa, luty 24, 2010 - 02:15
Potwierdzam, trzeba mieć

Potwierdzam, trzeba mieć promesę wizową (ok 150 USD).

RM
Obrazek użytkownika RM
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 8 mies temu
Dołączył: czwartek, Listopad 10, 2011 - 21:07
Więc w jakim celu jest

Więc w jakim celu jest wydawana przez ambasadę USA, wiza tranzytowa C1?

" Osoby będące w Stanach Zjednoczonych przejazdem powinny posiadać wizy C-1. Podróżni z państw objętych umową o ruchu bezwizowym ze Stanami Zjednoczonymi są zwolnieni z tego obowiązku. Posiadacze wiz B1/B2 nie muszą ubiegać się o wizę C-1.

Osoby ubiegające się o wizy tranzytowe muszą udowodnić, że kwalifikują się do ich uzyskania w świetle zapisów Aktu o Imigracji i Obywatelstwie. Przepisy imigracyjne przewidują, iż każda osoba ubiegająca się o wizę na pobyt czasowy jest potencjalnym imigrantem dopóki nie wykaże, iż:

będzie jedynie przejazdem na terytorium Stanów Zjednoczonych;
posiada środki finansowe na pokrycie wydatków w USA;
zamieszkuje na stałe poza Stanami Zjednoczonymi oraz łączą ją trwałe więzi z krajem zamieszkania. Nie ma precyzyjnych kryteriów oznaczających pojęcie "trwałe więzy". Odnoszą sie one do powiązań rodzinnych, społecznych, ekonomicznych i in. "

RM
Obrazek użytkownika RM
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 8 mies temu
Dołączył: czwartek, Listopad 10, 2011 - 21:07
Opłata za rozpatrzenie

Opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego [ nie za wizę czy promesę ] wynosi 160 USD, według kursu z ambasady, jest to kwota: 544 zł.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Pocieszającym jest fakt, że

Pocieszającym jest fakt, że DOKŁADNIE TAKA SAMĄ PROCEDURĄ wizową są objęci OBYWATELE IZRAELA! Zawszemyslałem, ze Izrael, takie sojusznicze państwo,wręcz zyjące w przyjaźni z USA nie ma żadnych utrudnień. Tymczasem jankeska pewnośc siebie jednak i i ch stawia w pozycji PROSZĄCYCH o wizę... U drzwi twoich stoje panie... W gieźle z worka jutowego...

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
A jak się rzecz ma przy

A jak się rzecz ma przy przelocie nad USA? Bez lądowania w USA np lot z międzylądowaniem w Toronto?

DW
Obrazek użytkownika DW
Offline
Ostatnio był(a): 47 min 59 sek temu
Dołączył: czwartek, luty 21, 2013 - 19:00
sporo obywateli izraelskich

sporo obywateli izraelskich jest pochodzenia arabskiego, stąd ostrożność.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
a jesli złozylam wniosek o B2

a jesli złozylam wniosek o B2 a bede tylko przelotem w NYC?. czy musze wyrobic C1 ??czy B2 tez mi zostanie wydana ??

DW
Obrazek użytkownika DW
Offline
Ostatnio był(a): 47 min 59 sek temu
Dołączył: czwartek, luty 21, 2013 - 19:00
skoro twoja stopa nie dotknie

skoro twoja stopa nie dotknie ziemi amerykańskiej - to wiza nie potrzebna.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Proszę o informację ile trwa

Proszę o informację ile trwa tranzytowa odprawa na lotnisku w USA. Mam na przesiadkę do następnego samolotu 1h10min- czy to wsytarczy?

Obrazek użytkownika TomekS
Offline
Ostatnio był(a): 1 rok 7 mies temu
Dołączył: środa, luty 29, 2012 - 19:17
http://www.loter.pl/forum/odp
gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Może nie wystarczyc,

Może nie wystarczyc, popierwsze w zależnośći jakie lotnisko, przemieszczenie może potwać z godzinę (a zawsze można się zgubić, złapać pociąćg pomiędzy terminalami ip.
Co to czasu raz od wyjścia z samolotu do przejścia zajeło mi 20 min a innym razem ponad 1,5 godziny.\\

Obrazek użytkownika dominicus
Offline
Ostatnio był(a): 3 mies 3 d temu
Dołączył: wtorek, Wrzesień 23, 2014 - 16:15
Wczoraj leciałem tranzytem

Wczoraj leciałem tranzytem przez USA (2 x w ciągu ostatnich 3 tygodni). Pomimo,że pokazałem karty pokładowe na dalsze loty, dostałem pieczątkę B2 z dopiskiem "transit" w jedną stronę i zwykłą B2 w drugą stronę. Moim zdaniem jeśli już starać się o promesę to lepiej od razu załatwić B1/B2. Kosztuje tyle samo, a tranzytowa nie daje praktycznie nic.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Wyluzuj z tym upadlaniem

Wyluzuj z tym upadlaniem

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Amerykanscy przyjaciele ,

Amerykanscy przyjaciele , wciąż mnie zadziwia skąd taki wysoki kredyt zaufania u nas maja
i dlaczego , pomimo wielu upokorzeń , patrzymy na nich z uwielbieniem i rozmarzeniem . Czy celem jest stać sie jak oni?
Jeśli tak to ja raczej wole umrzeć niż byc jak red neck.

Obrazek użytkownika dominicus
Offline
Ostatnio był(a): 3 mies 3 d temu
Dołączył: wtorek, Wrzesień 23, 2014 - 16:15
Wystarczy pójść na rozmowę z

Wystarczy pójść na rozmowę z konsulem i zobaczyć jacy "turyści" starają się o wizę turystyczną. Z 15 osób wizę dostałem ja i jeszcze ze dwie osoby. Królowały 3 paski i makijaż typu wschodniego. Proponuję pójść dalej i na rozmowę przyjść z wiertarką udarową. Wolę, żeby ci ludzie nie dostali wizy, niż żeby zostali zawróceni z lotniska w USA. Poza tym nie rozumiem, po jaka cholerę pracować na czarno w stanach, gdy za lepsze pieniądze i bez ryzyka można pracować legalnie np. w Norwegii.

Obrazek użytkownika adikrakow
Offline
Ostatnio był(a): 3 tyg 2 d temu
Dołączył: poniedziałek, Maj 9, 2011 - 23:24
Dokładnie ;) Stany to

Dokładnie ;) Stany to przeżytek, jeszcze chwila i sami będą wizy dawać bo nikt nie będzie chciał im bulić ;) Bliski wschód to potęga, tam w przeciwieństwie wizy uchylają i dają za darmo, doskonale wiedzą co robią, turysta przylatuje kasę zostawia i napędza rynek :)

Obrazek użytkownika ewwa
Offline
Ostatnio był(a): 4 mies 4 d temu
Dołączył: piątek, Październik 25, 2013 - 14:53
Dzisiaj niekoniecznie jedzie

Dzisiaj niekoniecznie jedzie się do Stanów żeby pracować... Można to skuteczniej robić w Europie. Stany to ciekawe miejsce i coraz więcej ludzi jedzie tam w celach turystycznych. Kiedy ja załatwiałam wizę w konsulacie, to byli wokół normalni ludzi, nie jakiś margines. Skąd masz informację,że spośród 15 starających się osób tylko trzy dostały?

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Dwa lata temu lecielismy do

Dwa lata temu lecielismy do Peru z miedzylodawaniem w Atlancie. Wiza jak najbardziej była potrzebna

wearehere (anonim)
Obrazek użytkownika gość
(Brak tytułu)
wearehere (anonim)
Obrazek użytkownika gość
(Brak tytułu)

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.