sprawdź ceny lotów:

Madryt w pigułce - praktyczny poradnik na PDF-ie do wydruku na jednej kartce lub na tablet

Kolejny z serii poradników "w pigułce" w PDF-ie do wydruku na jednej kartce lub na tablet. Tym razem opracowaliśmy stolicę Hiszpanii - Madryt. To pełne zabytków, wspaniałych muzeów i placów miasto, często pojawia się na naszych łamach przy okazji promocji i pomysłów na podróż. W poradniku praktyczne porady dotyczące dojazdu z lotniska, poruszania się po mieście oraz mapa największych atrakcji.

 

Wszystkie poradniki w PDF-ach dostępne są w głównym menu pod linkiem "PDF-Y"


Udostępniany przez nas PDF jest na dwóch stronach. Warto wydrukować go na obu stronach jednej kartki. Włożona np. w plastikową koszulkę będzie małym, wygodnym, podręcznym poradnikiem, który zmieści się w każdą kieszeń. 

 

   pobierz

(jeżeli chcesz zapisać plik na dysku, wejdź w powyższy link, kliknij w dokument prawym przyciskiem myszki i wybierz "zapisz jako")

 


Poniżej poradnik w wersji online:

 

Dojazd na lotnisko / z lotniska Barajas: przy terminalach 1, 2 i 3 znajduje się stacja metra linii 8. Można nią dojechać do Nuevos Ministerios i dalej do centrum linią 10. Do stacji idzie się przez terminal 2. Bilet do centrum kosztuje 4,5 EUR / 19 PLN (z czego 3 EUR to suplement lotniskowy). Przejazd trwa 25 minut.

 

źródło mapy: maps.google.com

 

Komunikacja miejska / bilety: metro to zdecydowanie najlepszy sposób na poruszanie sie po mieście. Jednorazowy: 1,5 - 2 EUR / 6-8 PLN (w zależności od ilości stacji). Bilet 10-przejazdowy: 12 EUR / 50 PLN. Bilet 1/2/3/5/7-dniowy 8,4/14,2/18,4/26,8/35,4 EUR - 35/60/77/112/149 PLN (madridcard.com)

MadridCard: wstępy (np. Muzeum Prado, stadion Santiago Bernabeu), zniżki, mapa + przewodnik. 1/2/3/5-dniowa 42,7/52,2/61,7/71,2 EUR - 179/219/259/299 PLN (bez transportu) (madridcard.com)

 

 

 

źródło mapy: maps.google.com

  • Muzeum Prado: 14 EUR / 59 PLN, ulgowy: 7 EUR / 30 PLN
  • Muzeum Reina Sofia: 8 EUR / 34 PLN, ulgowy: 4 EUR / 17 PLN
  • Muzeum Thyssen Bornemisza: 10 EUR / 42 PLN, ulgowy: 7 EUR / 30 PLN
  • Stadion / muzeum Realu Madryt: stadion Santiago Bernabeu znajduje się na północ od centrum miasta. Dojazd z centrum (Plaza de Espana) linią 10 do stacji Santiago Bernabeu (następna stacja za Nuevos Ministerios). Zwiedzanie stadionu i museum Realu Madryt 19 EUR / 80 PLN. 
  • Toledo: Perła hiszpańskiej architektury, ośrodek kultu religijnego - siedziba Prymasów Hiszpanii. Dojazd z dworca Atocha szybką koleją w 33 minuty. Odjazd pociągów do godzinę. Cena 10 EUR / 42 PLN za przejazd w jedną stronę. Autobus (z Plaza Eliptica) za ok 5 EUR / 21 PLN jedzie około godzinę.  

 

 

Comments

Obrazek użytkownika gość
Super
Obrazek użytkownika gość
Świetnie, poproszę Berlin w pigułce na maj:)
Obrazek użytkownika gość
Genialne, akurat mi się przyda. Czekam na Stambuł i pozdrawiam autora/autorów :)
Obrazek użytkownika gość
Poproszę o Ateny:-)
Obrazek użytkownika gość
Nie wiem jak teraz, ale rok temu do Prado codziennie po 18.00 wchodziło się za darmo:)
Obrazek użytkownika jacekh
<p>teraz sieć Melia na promo - całkiem fajne rabaty, przykładowa data 08.02-09.02.2014</p><p><img src="/sites/default/files/u6916/Melia.jpg" width="594" height="161"></p>
Obrazek użytkownika grzewor
dziękuję za poradnik - przyda sie choćby dla osób, które lecą do Ameryki środkowej w promocji za 1000zl. Osobiście będę w Madrycie o 22.50 i lece dalej do Guatemali o 12.45. tak wiec jak możecie dopiszcie info o terminalu 4 :) i o zwiedzaniu Madrytu noca.
Obrazek użytkownika gość
Warto dodać że studenci do większości muzeów wchodzą za darmo (wystarczy polska legitymacja).
Obrazek użytkownika dg77
szczerze radzę z/na lotnisko przemieszczać się zamiast metrem specjalnym żółtym nowoczesnym autobusem Línea Exprés Aeropuerto podróż€jącym w dzień i w nocy, w centrum zatrzymuje się bez przesiadek na Plaza de Cibeles, koszt 5 euro w jedna stronę bilet kupujemy u kierowcy (25 minut i jesteśmy w centrum Madrytu obok np. Gran Via http://www.emtmadrid.es/lineaaeropuerto/index.html
Obrazek użytkownika gość
(z czego 3 EUR to suplement lotniskowy) - co za suplement?
Obrazek użytkownika admin_2
Lotniskowy :). Obowiązkowa opłata za transport z/do lotniska. Również taksówkarze doliczają kilka EUR za sam fakt dojazdu do/z lotniska.
Obrazek użytkownika dg77
dlatego też bezpośredni przejazd w/w autobusem jest atrakcyjniejszy, zwłaszcza, że większość noclegów jest na Gran Via i w pobliżu Puerta del Sol (sam ponownie jadę w marcu br.)
Obrazek użytkownika gość
Czy w bilecie 10-przejazdowym jest wliczony suplement lotniskowy,czy muszę go osobno wykupić?Czy na takim bilecie może jezdzić więcej niż jedna osoba?
Obrazek użytkownika gość
Hej ,wybieram się w listopadzie na tydzień do Madrytu , również zastanawiam się na czym polega bilet 10 przejazdowy. Jeśli udało Ci się znaleźć więcej info w tym temacie oraz inne praktyczne wskazówki ,odezwij się na meil [email protected] pozdrawiam
Obrazek użytkownika gość
dla jednego korzystny jest autobus a dla innego metro z biletem za 8,40e na cały dzień

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.