sprawdź ceny lotów:

Lizbona w pigułce - praktyczny poradnik na PDF-ie do wydruku na jednej kartce lub na tablet

Już wkrótce ruszają pierwsze połączenia Ryanaira do Lizbony. Zapewne pojawią sią świetne okazje na loty łączone z Polski do pięknej stolicy Portugalii. Przygotowaliśmy poradnik w pigułce, który pomoże w zorganizowaniu pobytu w mieście. Piszemy o dojeździe z i do lotniska, o komunikacji miejskiej i o najciekawszych atrakcjach. Wszystko obrazujemy mapami. Pokazujemy nawet przebieg trasy słynnego tramwaju 28 E.

Poradnik publikujemy również w formacie PDF do wydruku i na tablet do wygodnego zabrania w podróż.  Udostępniany przez nas PDF jest na dwóch stronach. Warto wydrukować go na obu stronach jednej kartki. Włożona np. w plastikową koszulkę będzie małym, wygodnym, podręcznym poradnikiem, który zmieści się w każdą kieszeń. 

 

   pobierz

(jeżeli chcesz zapisać plik na dysku, wejdź w powyższy link, kliknij w dokument prawym przyciskiem myszki i wybierz "zapisz jako")

 


Poniżej poradnik w wersji online:

 

Dojazd z/na lotnisko:

Zdecydowanie najlepszą opcją dojazdu do centrum miasta jest skorzystanie z metra. Czerwoną linią jedziemy do stacji Alameda i tam przesiadamy się w zieloną do centrum w stronę Cais do Sodre. Przejazd do centrum 1,4 EUR / 6 PLN (jednorazowy). Nocą 0:30-6:30 kursuje autobus 208. 
Komunikacja miejska (metro, autobus, tramwaj): w automacie na stacji należy kupić kartę Viva Viagem za 0,5 EUR / 2,1 PLN. Na nią będziemy ładować bilety:

  • Bilet jednorazowy - 1,4  EUR / 6 PLN
  • Bilet 24-godzinny - 6 EUR / 25 PLN
  • Doładowanie karty za 5/10/15 EUR - 21/42/63 PLN (otrzymujemy bonus odpowiednio 0,15/0,57/1,15 EUR)

 
Atrakcje Lizbony

  • Torre de Belém (Wieża Belém ) - wstęp 5 EUR / 21 PLN
  • Zamek św. Jerzego - wstęp 7,50 EUR / 32 PLN
  • Oceanarium - wstęp 13 EUR / 56 PLN
  • Klaszor Hieronimitów - wstęp 7 EUR / 30 PLN
  • Elevator de Santa Justa - wstęp 2,7 EUR / 11,3 PLN
  • Kościół / muzeum Sao Roque - wstęp wolny

 

LISBOA CARD - karta uprawniająca do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej (metro, autobusy, tramwaje + pociągi: Rossio – Sintra – Rossio i Cais do Sodre – Cascais – Cais do Sodre), wstęp do 26 muzeów i innych atrakcji. Koszt: 24/48/72 h – 18,5/31,5/39 EUR – 78/132/164 PLN

 

Cascais - nadmorski kurort i była rezydencja rodziny królewskiej. Dojazd z dworca Cais do Sodre 40 minut. Bilet w jedną stronę 2,7 EUR / 10 PLN do kupienia w automacie na dworcu.  

 

Sintra - siedziba rodziny królewskiej z Pałacem Królewskim. Obiekty wpisane na listę UNESCO. Dojazd pociągiem z dworca Rossio w 40 minut. Bilet w jedną stronę 4,2 EUR / 17,2 PLN do kupienia w automacie na dworcu.  

 

Dużo zdjęć, ciekawych informacji o Lizbonie i całej Portugalii oraz kontakt z polskimi przewodnikami na: www.fotolizbona.pl

Comments

Obrazek użytkownika David D.
TO się nazywa MIEĆ TEMPO!!!! :)
Obrazek użytkownika gość
*ElevaDor de Santa Justa :)
Obrazek użytkownika gość
W styczniu na Elevador de Santa Justa wjechaliśmy mając po prostu bilety dobowe kupione wcześniej - nie trzeba było kupować osobnych.
Obrazek użytkownika gość
Lista atrakcji mocno okrojona, plan miasta powiedzmy podstawowy, ale w tym mieście błądzenie po uliczkach to jest to! Obrigado! ;)
Obrazek użytkownika admin_2
Taki jest właśnie sens tych poradników "w pigułce" = mocno okrojone.
Obrazek użytkownika gość
Właśnie :) i super, ze sa takie :)
Obrazek użytkownika gość
Elevator de Santa Justa - wstęp nie 2,7 EUR ale 5 EUR (Na bilecie dobowym za darmo)
Obrazek użytkownika gość
Hej, moze PDF Berlina? Pozdrawiam:)
Obrazek użytkownika Leszek.Warszawa
W maju 2015 na Elevator Santa Justa bilety 24/h także były ważne. Jednak musieliśmy czekać w gigantycznej kolejce.
Obrazek użytkownika bm
Jest też możliwość kupienia za 0,50 Euro karty (jest papierowa i wygląda jak bilet). Doładowanie za 1.25 na każdy przejazd. Już przy 2 przejazdach średnio jest 1.50 Euro za przejazd. Ta winda to środek komunikacji miejskiej. Jak masz bilet, czy to dobowy, czy w/w kartę, to kasujesz i jedziesz. Słono kosztuje u kierowcy. Karty kupuje się w punktach Carris. Jeden jest w budynku między placami Pedro IV i Figueira. Wejścia od strony każdego z dwóch placów. W niedziele tylko od Figueiry.
Obrazek użytkownika gość
Ale w jaki sposob doladowuje sie te karty, skoro sa one papierowe?
Obrazek użytkownika gość
Karty są papierowe, ale mają w sobie jakiś magnetyczny pasek, który jest kodowany w systemie i potem system odczytuje, czy doładowaliśmy kartę czy nie. Innymi słowy - magia współczesnej techniki :) David D.

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.