sprawdź ceny lotów:

tag: cykl: 

autor artykulu: 

autor: gość (anonim)

teaser: 

W tym odcinku nowe trasy z Polski oraz garść podróżniczych inspiracji w super cenach.

rozwiniecie: 

LOT poleci do Kalifornii! Własciwie to można było się tego spodziewać po ostatnich zapowiedziach naszego narodowego przewoźnika. Rozwój siatki połączeń ma się koncentrować na Azji i Ameryce Północnej. Pytanie było tylko czy w Kalifornii to będzie Los Angeles, czy San Francisco. Padło na Miasto Aniołów. LOT będzie pierwszą linią obsługującą bezpośrednie połączenie do Kalifornii z tej części Europy. Zadowolona będzie zapewne dość liczna Polonia z zachodniego wybrzeża, jak również (na co liczymy) łowcy deali od nas! LOT lubi otwierać nowe trasy świetną promocją. Tak ostatnio było z Seulem. 1554 zł w obie strony, taką cenę zaserwowano na start. Myślę że czegoś podobnego możemy na dniach/tygodniach spodziewać się do Los Angeles.


W branży mówi się, że to na pewno nie koniec nowych tras do Ameryki Północnej. Wśród spekulacji najczęściej pojawia się Waszyngton, Miami i Montreal. Dla mnie najciekawsze, najbardziej efektowne i najbardziej rokujące jeśli chodzi o atrakcyjność deali, byłoby Miami. Swoją drogą byłem i bardzo polecam. Niepowtarzalny, filmowy klimat Miami Beach. Warto też dodać, że kilka dni temu LOT ogłosił (po 3 latach przerwy) powrót na lotnisko Newark w Nowym Jorku (New Jersey). Mam sentyment do tego lotniska. To tam poraz pierwszy moja stopa stanęła na kontynencie amerykańskim. To był lot z Reykjaviku do Newark wysłużonym Boeingiem 757 linii Iceland Express podczas mojej podróży tanimi liniami dookoła świata. Trasa z Warszawy do Newark będzie uzupełniać funkcjonującą ofertę do loniska JFK.


Wizz Air rozwija się w Warszawie. Kilka dni temu byłem na konferencji prasowej na Okęciu. Ogłoszono dwie nowe trasy: Eljat (południowy Izrael) i Billund (środkowa Dania). Nowe trasy zawsze bardzo cieszą. Billund to typowo emigracyjna trasa z lekkim zabarwieniem turystycznym. Skąd to zabarwienie? W Billund jest Legoland. Loty są na szczęście w piątki i poniedziałki, tak więc będzie można zroganizować fajny weekend dla swojej pociechy. Możemy się spodziewać bardzo niskich cen, nawet w okolicach 78-128 zł w obie strony. A może zorganizować rowerową wyprawę po półwyspie Jutlandzkim? Dania to raj dla rowerzystów. Wizz Air zezwala na przewóz rowerów – koszt 60 EUR (ok. 260 zł) w obie strony. Obie trasy na dniach powinny pojawić się w systemie rezerwacyjnym.


Ejlat jest już oferowany przez Ryanaira z Krakowa. To kierunek typowo wypoczynkowy, położony nad Morzem Czerwonym. Możliwość opalania się i nurkowania. Warszawiakom (i mieszkańcom okolic stolicy) przybyła kolejna opcja na tani wypad w gorące miejsce. Tutaj spodziewamy się najniższych cen w okolicach 250-350 zł w obie strony. Loty są dwa razy w tygodniu, tak więc możliwe krótkie 3-4 dniowe wypady (np. sobota – wtorek). Loty do Ejlatu to również opcja na przedostanie się do Jordanii, której granica jest zaledwie 64 km od lotniska.


Co ciekawego w świecie deali? Wczoraj redaktor Marcin napisał o Wyspach Owczych. Rewelacyjna okazja dla fanów północnych klimatów! Za 975 zł polecimy z Krakowa przez Kopenhagę i to w szczycie sezonu – w lipcu. Kombinacji jest bardzo dużo, również takich pozwalających na zwiedzenie stolicy Danii po drodze. Sprawdź.


Oryginalny pomysł na podróż na największy festiwal lodu na świecie. Wpiszcie sobie w Googla „Harbin Ice Festival” i wybierzcie „grafika”. Bajka! Te budowle mają naprawdę ogromny rozmach (jak wiele rzeczy w Chinach). A sposób w jaki są podświetlone wieczorem i w nocy robi naprawdę ogromne wrażenie. Festiwal startuje 5 stycznia, choć pierwsze atrakcje przewidziane są jeszcze przed Sylwestrem. My zaleźliśmy najniższą cenę lotów z Warszawey do Harbin w terminie 3-9 stycznia. Loty obsługuje KLM/Air France wraz z chińskimi partnerami. Sześć dni w sam raz zeby zatopić się w tym niesamowitym lodowo-śnieżnym klimacie. Sprawdź ofertę. Info o festiwalu tutaj.


Warto też odnotować start nowej promocji UIA. Najciekawiej wygląda oferta do Nowego Jorku. Za loty z Warszawy z wygodną przesiadką w Kijowie zapłacimy 1476 zł w obie strony. Co istotne, dostępnych jest bardzo dużo terminów w tym obejmujące majówkę. To ciekawa alternatywa dla bardzo niskich cen Norwegiana ze skandynawskich stolic. Tak, tam zapłacimy około 900-1000 zł w obie strony, ale do tego musimy doliczyć dolot do Skandynawi, a cena obejmuje tylko bagaż podręczny. W ofercie UIA z Warszawy mamy wliczony bagaż nadawany. Sprawdź ofertę.

lista ofert: 

rok odbioru: 

2016

car rok oddania: 

2016