sprawdź ceny lotów:

Jak najtaniej dolecieć z Polski do Paryża? Poradnik

tanie przeloty do ParyżaParyż jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Nie ma się czemu dziwić... Montmartre, Champs Elysees, wieża Eiffla, Luwr, Notre Dame, kawiarenki... Można by jeszcze długo wyliczać.  Piszemy jak najtaniej i najwygodniej dostać się do pięknej stolicy Francji. Wizz Air, easyJet, LOT, Air France... Ile kosztują bilety? Jak dojechać z lotniska do miasta?

  • Przeloty

Do Paryża (i okolic) z Polski jest na tyle dużo bezpośrednich połączeń, tak więc nie będziemy się zajmować lotami z przesiadkami.

Zaczynamy od tradycyjnych linii lotniczych:

LOT - bezpośrednie połączenie z Krakowa i Warszawy na lotnisko Charles de Gaulle.  
Z Warszawy 3-4 loty dziennie. Bez problemu znajdziemy bilety za 393 PLN
Z Krakowa 1 lot dziennie. Bez problemu znajdziemy bilety za 418 PLN

tanie bilety do Paryża
 
Air France - bezpośrednie połączenia z Warszawy na lotnisko Charles de Gaulle, 3-4 loty dziennie. Za bilety w obie strony zapłacimy od 464 PLN
 

Tanie linie lotnicze:

easyJet: Kraków - Paryż Charles de Gaulle. Jeden lot dziennie. Bilety w obie strony kosztują od 252 PLN (z prowizją za płatność kartą kredytową) (zakup z co najmniej 2 miesięcznym wyprzedzeniem). Sporym minusem jest bardzo wczesny powrót z Paryża: wylot o 6:45 rano. Za bagaż powyżej 10 kg trzeba dopłacić 100 PLN. 

bilety lotnicze do Paryża

Wizz Air: Ploty z Gdańska (2/tydz.), Katowic (3/tydz.), Poznania (2/tydz.), Warszawy (4/tydz.) i Wrocławia (2/tydz.) do Paryża Beauvais (niewielkie lotnisko ok. 90 km na północ od Paryża)

Z 1-2 miesięcznym wyprzedzeniem można liczyć na cenę około 220 PLN w obie strony. Z dłuższym wyprzedzeniem: 160 PLN.

tanie loty do Paryża


Ryanair:
Połączenie z Krakowa do Paryża Beauvais trzy razy w tygodniu (uruchomienie 13.12). Z 1-2 miesięcznym wyprzedzeniem można liczyć na cenę ok 150 PLN. W przypadku Ryanaira można liczyć na częste promocje! Cena biletu może spaść nawet do około 30-40 PLN w obie strony. 
 
tanie loty do Paryża

  • Dojazd z Lotniska

Beauvais
Jak widać, różnice cenowe biletów są spore. Sprawdzamy więc, czy nie zostaną one nadrobione po doliczeniu kosztów przejazdów między lotniskiem Beauvais a Paryżem.
Bilet w jedną stronę z lotniska do Paryża (Porte Maillot - metro) kosztuje 15 EUR (ok 60 PLN). Bilety można kupić albo na lotnisku, albo na Porte Maillot. Tak więc koszt dostania się Wizz Airem do Paryża wzrasta o 120 PLN, co w sumie daje 280 PLN.  
Autobusy z Beauvais skomunikowane są z godzinami startów i lądowań. Przejazd trwa około godziny. 

Charles de Gaulle
Koszt przejazdu z lotniska do centrum miasta zwykłym autobusem miejskim: ok. 12 EUR (ok 48 PLN) w obie strony, pociągiem ok. 17 EUR (ok 68 PLN) w obie strony.


  • Wypożyczenie samochodu

Beauvais
Koszt wypożyczenia samochodu na 3 dni w easyCar już od około 400 PLN! Sprawdź dokładne ceny i samochody: Click here

Charles de Gaulle
Koszt wypożyczenia samochodu na 3 dni w easyCar już od około 415 PLN! Sprawdź dokładne ceny i samochody: Click here


  • Podsumowanie
linia przelot dojazdy
z lotniska
w sumie
Air France 464 PLN 48 PLN 512 PLN
easyJet (karta kredytowa) 252 PLN 48 PLN 300 PLN
easyJet (Visa Electron) 200 PLN 48 PLN 248 PLN
LOT 393 PLN 48 PLN 441 PLN
Ryanair (MC* Prepaid) bez promocji 150 PLN 120 PLN 270 PLN
Ryanair (MC* Prepaid) z promocją 40 PLN 120 PLN 160 PLN
Ryanair (zwykła karta kredytowa) 192 PLN 120 PLN 312 PLN
Wizz Air (przelew) 160 PLN 120 PLN 280 PLN
Wizz Air (karta kredytowa) 184 PLN 120 PLN 304 PLN

* MasterCard


 

Comments

Obrazek użytkownika gość
tabelka o dupę potłuc, bo ceny podanych taryf ulegają zmianie jak w kalejdoskopie, a i każdy pasażer może wieść różną ilość i wielkość bagażu, która wpływa na końcową cenę w lowcostach. dojazd z lotniska to też kwestia sporna. jest wiele opcji, a w Paryżu można kupić 3, 4, 5 dniowe pasy na wszystkie strefy i wyjdzie ekonomiczniej. artykuł bardziej wprowadza w błąd, niż pomaga. jeszcze sporo brakuje to prawdziwych ekspercko - poradnikowych artykułów.
Obrazek użytkownika admin_2
Tabelka ma tylko ogólnie pokazać relacje cenowe... Zresztą w artykule używamy zwrotów: "około" "od" itp... W którym miejscu wprowadziliśmy w błąd? Chętnie poprawimy.
Obrazek użytkownika gość
Tabelka do bani , Lot z miesiecznym wyprzedzeniem 1400 ZL w 2 strony odosoby klasa ekonomiczna , a AirFrance 121EURO w kl; ekonomicznej; Chyba nie wiecie jak wiele sie zmienia w tanich liniach lotniczych , oplaty podatki dodatki za siedzenie , doplata do paliwa ,To juz nie Tanie linie lotnicze !!!
Obrazek użytkownika gość
radziłabym pamiętać również o ubezpieczeniu turystycznym. ja nie pomyślałam, zachorowałam i sporo wydałam na leczenie :/ zaczęłam szukać korzystnych ofert i znalazłam taką stronę https://www.inseco.pl/ wygląda na to, że każdy może znaleźć coś dla siebie :) lubię kiedy kilka ubezpieczalni jest w jednym miejscu :)
Obrazek użytkownika gość
wiadomo że tabelki tego typu się zmieniają ale umieszczenie takiej tabelki może nam pokazać na jakie ceny czasem można trafić jeśli się dobrze szuka po tego typu stronach http://www.pansamolocik.pl

Post new comment

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.