24 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika domi.nika
Offline
Ostatnio był(a): 10 mies 1 dz temu
Dołączył: sobota, Październik 15, 2016 - 18:19
Wypłata waluty za granicą

Czy uważacie że to rozsądne wyjście, aby przed wyjazdem przewalutwać pieniądze przez Pluskantor.pl wypłacić na konto w EUR i za granicą wypłacić z bankomatu, aby nie wozić się z gotówką? Mnie osobiście wydaje się to bezpieczną, komfortową opcją. No i oszczędną, bo mają dobry kurs EUR.Z góry dziękuję za porady w tym temacie.

Obrazek użytkownika lecebochce.pl
Offline
Ostatnio był(a): 3 mies 1 tydz temu
Dołączył: sobota, Lipiec 9, 2016 - 14:14
Reklama, jak reklama... Ale

Reklama, jak reklama... Ale powiedz nam w takim razie jak z tego kantoru wypłacisz te euro z bankomatu? Trzeba mieć konto walutowe w banku z kartą... To może od razu lepiej założyć konto walutowe w banku z kartą? Najlepszą ofertę tego typu ma obecnie Alior. A druga opcja to Revolut, tu już w ogóle za wiele nie trzeba robić, chociaż fakt, że nie można wcześniej zakupić waluty, a wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym (tyle, że po dobrych kursach).

Obrazek użytkownika kriss
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 3 tyg temu
Dołączył: czwartek, Maj 30, 2013 - 12:50
Karty z Aliora przerabiałem.

Karty z Aliora przerabiałem. Swego czasu były najlepszą opcją.

Obecnie bezapelacyjnie polecam Revolut. Testowalem w kilku krajach, nawet na Kubie :-) bez zarzutu. Aliora miałem rezerwowo, ale nie korzystałem bo dużo zachodu z zakupem waluty i aktualnie niespecjalne kursy. 

Revolut zadziałał jak należy. Aktualnie moja karta do podróży Nr 1 !

Adames (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Revolut jest ok ale nie w

Revolut jest ok ale nie w weekendy i wypłaty do max 200 euro na miesiac to mało. T mobile usługi bankowe-karty w euro lub w usd (jak inne waluty poza funtem) maja wypłaty z bankomatów za darmo-a wymienic można w jakimś kantorze walutowym.

Obrazek użytkownika domi.nika
Offline
Ostatnio był(a): 10 mies 1 dz temu
Dołączył: sobota, Październik 15, 2016 - 18:19
Ja mam knto walutowe ale

Ja mam knto walutowe ale płacenie kartą wyszłoby drożej niż wymiana i wypłaceni egotówki

Obrazek użytkownika lecebochce.pl
Offline
Ostatnio był(a): 3 mies 1 tydz temu
Dołączył: sobota, Lipiec 9, 2016 - 14:14
No nie do końca, musisz mieć

No nie do końca, musisz mieć taką kartę walutową, która pozwala na darmową wypłatę. Nie wiemy jak jest w innych bankach, ale w Aliorze jest jedna w miesiącu darmowa wypłata za granicą, w Revolut równowartość €200. Taka kombinacja już nam wystarczy. Na początku wyjazdu mamy trochę gotówki wypłaconej jeszcze w Polsce, potem wypłacamy z jednej karty, a potem z drugiej. 

Kraken (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Uważam, że Pluskantor.pl jest

Uważam, że Pluskantor.pl jest najlepszym miejscem na przewalutowanie gotówki. Oferuje on najwyższy poziom wygody oraz bezpieczeństwa na rynku, a jego zerowy spread do kwoty 5000 jeszcze dodatkowo podnosi atrakcyjność tego kantoru. Warto skorzystać!

DW
Obrazek użytkownika DW
Offline
Ostatnio był(a): 3 h 23 min temu
Dołączył: czwartek, luty 21, 2013 - 19:00
Zerowy spread...? Dobre..!  :

Zerowy spread...? Dobre..!  :-))

pawelina (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Czyli pierwsze 5000 dowolnej

Czyli pierwsze 5000 dowolnej waluty bez spreadu? Jeśli tak, to Plsukantor.pl wie jak przekonać klienta. Widziałam kursy, też atrakcyjne.

Obrazek użytkownika cnk989
Offline
Ostatnio był(a): 2 d 2 h temu
Dołączył: niedziela, Styczeń 27, 2013 - 14:02
Ja korzystam z opcji MBanku.

Ja korzystam z opcji MBanku. Wszystkie wypłaty z bankomatów poza Polską są bezpłatne (płatności kartą też) jedyne ponoszone koszta to 10 Euro za rok posiadania karty.

Polecam !

Lambert (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Kupowalem kilka razy EUR na

Kupowalem kilka razy EUR na Gieldawalut.com- bardzo korzystnie, sprawdza się w przypadku kart z ktorych za granicą można w bankomacie bez kosztów wypłacić. Polatforma wymiany walut ma fajną opcję- strefę zysku tak swoją drogą, np. część pieniędzy wraca przy każdej transakcji.

Kartonikowy (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Kantory internetowe są

Kantory internetowe są świetne, ponieważ umożliwiają nam szybką wymianę walutową bez wychodzenia z domu. Osobiście korzystam z usług Pluskantor.pl, który jest obecnie najlepszym kantorem na polskim rynku. Warto skorzystać, ponieważ do kwoty 5000 nie pobiera żadnej prowizji.

Kasia J (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Z powidzeniem korzystam z

Z powidzeniem korzystam z takich przewalutowań już drugi rok w Amronet. Ten czasm mi udowodnił, że to realna oszczędność kasy i czasu:)

BeataDwa (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Nawet nie wiedziałam o

Nawet nie wiedziałam o Pluskanor.pl, w sumie dowiedziałam się stąd i jest naprawdę znakomity. Funkcjinalnośc na maksa, dobre ceny.

Daniel6767 (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Nie dziwię się, trudno

Nie dziwię się, trudno nadążać za ofertami internetowych przewalutowań, jest dużo fajnych firm w tej branży. Sam to najczęściej kupuję EUR i bardzo przydaje mi się wtedy Gieldawalut.com. Nic nie muszę planować nawet bo działa na mobilnym necie w telefonie.

Strzała (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Interesująca jest ta

Interesująca jest ta platforma, myślę, że Gieldawalut jest dobrym miesjcem do przewalutowań m.in. dla podróżujących, całodobowa funkcjonalnosć wymian niweluje ewentualne kłopoty odnośnie strefy czasowej, jak przeliczalem kalkulatorem walut przykladową wymianę, warunki są na[prawdę dobre.

Mikel (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Co do przewalutowań w

Co do przewalutowań w Pluskantor dostrzegam bardzo istotną zaletę- są realziowane zawsze w czasie rzeczywistym, nawet w dni wolne od pracy, daje mi to pewność, że wymieniam po aktualnym w danej chwili kursie.

morten (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Starałem się tak dopasować

Starałem się tak dopasować kantor aby mieć darmowe przelewy na swój rachunek walutowy. Wybrałem Amonet, jestm zadowolony jak na razie zaróno z tego że szybko i za darmo realizuję transfer jak i z kursów oferowanych przez tę firmę.

Ludwik (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Ogólnie rzecz biorąc Amronet

Ogólnie rzecz biorąc Amronet to fajny kantor,  technicznie nigdy nic nie zawodzi, nie przetrzymuje pieniędzy klienta. Jedynie szkoda, że  w przypadku kilku banków za przelew w obcej walucie trzeba te 5 zł dopłacić, teraz to już nie problem dla mnie od kiedy mam konto walutowe w BZWBK, ale tak ogólnie to jedyna rzecz nad którą firma by mgła popracować.  Polecam natomaist ze względu na sprawne realizacje przewalutowań w dobrej cenie.

agrofit (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Założyłam na platformie

Założyłam na platformie Gieldawalut bezpłatne konto, wszystko fajnie działa, z cen jestem zadowolona. Trochę szkoda że nie da się ustawić stałego zlecenia, bo ja regularnie kupuję walutę. Poza tym firma spisuje się znakomicie, przelew nieraz szybciej niż się spodziwam. 

toska (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Hmm, ja się zastanawiam czy e

Hmm, ja się zastanawiam czy e-kantor byłby dobrym rozwiązaniem dla mnie, za granicą bywam 1-2 razy do roku, a więc przewalutowania by były okazjonalne. Słyszałam jednak że posiadanie konta w takim kantorze nie zobowiązuje do żadnej częstotoliwości wymian ani nic nie kosztuje. Koleżanka też ostatnio zachwalala kantor online pod tym kątem,że kursy to przysłowiowe "niebo a ziemia"...

nowus1 (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Rozważałeś Revoluta?

Rozważałeś Revoluta?

Zeenk (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Największe zaufanie mam

Największe zaufanie mam jednak do polskich kantorów internetowych i nie bezzasadnie. Jak kupuję walutę przez nasz kantor online, nie mam kłopotu by porozumieć się z obsługą, zrozumieć zasady przewalutowania itd. A dostęp mam 24/7 i jak jestem w kraju i za granicą.

czoko (anonim)
Obrazek użytkownika Adames
Ja też preferują polskie

Ja też preferują polskie kantory, a te internetowe to nasza domena z tego co się orientuję. Usluga bardzo przydatna. Ja korzystam z gieldawalut.com super warunki, szybkie przelewy online. Nie tylko na potrzeby wyjazdów za granicę, nawet jak coś przez ebay zamawiam i trzeba w waucie zapłacić, zawsze oszczędniej niż z bankowym przewalutowaniem.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.