3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika maarten
Offline
Ostatnio był(a): 1 tydz 5 dni temu
Dołączył: piątek, Wrzesień 30, 2011 - 10:30
PRZESIADKA W PEKINIE - CO Z WIZA
Witam wszystkich. W listopadzie chce lecieć do Tajlandii - konkretnie do Bangkoku a potem na Phuket. Mieszkam w Wielkiej Brytanii i najciekawsza ofertę znalazłem liniami Air China z Londynu z przesiadkami w obie strony w Pekinie. Moje pytanie jest takie - przesiadka do Bangkoku trwalaby ok 14h. Czy wystarczy to chociaż na krótką wizytę w paru punktach Pekinu? I najważniejsze - co z ta wiza? Podobno jest coś takiego jak bezpłatna wiza tranzytowa do kilkudziesięciu godzin. Czy to jest darmowe? I jak się to załatwia? Z góry dziękuję za pomoc.
Obrazek użytkownika rolka13
Offline
Ostatnio był(a): 5 h 53 min temu
Dołączył: środa, Styczeń 18, 2012 - 13:44
Tak coś takiego istnieje i w

Tak coś takiego istnieje i w Pekinie mozna uzyskać w Twoim przypadku bezpłatną wizę do 144h. Przy tak długiej przesiadce jak najbardziej da sie zobaczyć całkiem spory kawałek stolicy Chin. Po prostu po przylocie musisz sie udać do okienka oznaczonego 24/144-hour International Transfer, wypełnic wniosek i uzyskać wizę. W zależności od kolejek może to trochę potrwać, jak twierdzą forumowicze czasami nawet do 2h. ale choćby nawet były to 2h doliczając dojazdy do centrum ( liczę po godzince w każdą stronę ), i wcześniejsze stawienie sie na lotnisku przed wylotem to i tak zostanie ci około 8 godzin na zwiedzanie - więc mozna się całkiem dobrze zmęczyć tym zwiedzaniem :)

Obrazek użytkownika maarten
Offline
Ostatnio był(a): 1 tydz 5 dni temu
Dołączył: piątek, Wrzesień 30, 2011 - 10:30
Dzięki za odpowiedź. Tym

Dzięki za odpowiedź. Tym razem zdecydowałem się na bezpośredni lot Thai Airways z Mediolanu - cena była lepsza i renoma przewoźnika. Ale to fajna opcja z ta wiza - następne podróże do Azji będą już organizował przez Chiny, tym bardziej że jeszcze tam nie dotarłem :)

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.