4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika marow
Offline
Ostatnio był(a): 2 lata 9 mies temu
Dołączył: piątek, Wrzesień 4, 2015 - 07:17
Koszty deportacji? Problem
Witam wszystkich. Kupiliśmy bilety lotnicze do Izraela ale okazało się że paszport jest ważny jeszcze przez ok 3 miesiące a nie jak jest to wymagane minimum 6 miesięcy. Przepisy stanowią "Osoba, której odmówiono wjazdu do Izraela, jest odsyłana do kraju, z którego przybyła, tymi samymi liniami lotniczymi. Jeśli ma bilet powrotny – wraca na własny koszt, jeśli ma bilet tylko w jedną stronę – na koszt przewoźnika. Zdarza się, że z przyczyn organizacyjnych nie jest możliwy powrót do kraju w dniu przylotu, w związku z czym osoby takie są przez izraelskie władze imigracyjne umieszczane w centrum deportacyjnym na lotnisku na czas niezbędny do zorganizowania ich powrotu do kraju. " Chcemy mimo wszystko spróbować polecieć (złożyliśmy wniosek o nowy dowód ale nie wiemy czy zdążymy go dostać). - Jakie są koszty gdyby nas nie wpuścili ? Czy jeśli mamy bilet powrotny to wracamy w jego cenie czy musimy zapłacić aktualną cenę biletu powrotnego ? - Zakładam że w Polsce nikt nas nie cofnie ? Problem pojawi się dopiero w Izraelu ? - Miał ktoś podobne doświadczenia ?
Michal_P (anonim)
Obrazek użytkownika Michal_P
Moim zdaniem raczej kiepski

Moim zdaniem raczej kiepski pomysł. Na 90% Wasza wycieczka skonczy sie na lotniku w Polsce. Na lotach miedzynarodowych poza schengen, standardowo pracownik przy check-ine sprawdza czy masz wazny dokument podróżny (paszport, wize). Możesz co prawda odprawić się online albo w automacie, wtedy musich sam odchaczyć, że masz ważny dokument podróżny, a w tym przypadku jeżeli to zrobisz - poświadczasz niepradę. No ale zkładając nawet, że przejdzie przez check in, paszport jest też spradzany przed gatem, a przy wylotach do Izraela jest też wyrywkowa kontrola osobista. Izrael jest chyba jedny z najgorszych krajów do kombinowania -  sprawdzają bardzo dokładnie, i w sumie trudno im się dziwić.
Może da się zmienić date podróży? Jeżeli LOT, to część taryf pozwala przebukować za dopłatą, jeżeli Wizzair to już gożej.

Obrazek użytkownika cnk989
Offline
Ostatnio był(a): 6 dni 3 h temu
Dołączył: niedziela, Styczeń 27, 2013 - 14:02
Na 99% zatrzymają Was na

Na 99% zatrzymają Was na kontroli w Polsce. Jedyna nadzieja to nowe paszporty ... 

Obrazek użytkownika Pablito
Offline
Ostatnio był(a): 5 mies 4 tyg temu
Dołączył: wtorek, Listopad 27, 2012 - 20:23
Zainwestujcie w odnowienie

Zainwestujcie w odnowienie paszportów, szkoda byłoby stracić ciekawe wojaże po Izraelu. Zwłaszcza, że Izraelczycy są bardzo skrupulatni w kwestii kontroli lotniskowych. 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.