4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika kkeczyy
Offline
Ostatnio był(a): 2 mies 3 tyg temu
Dołączył: poniedziałek, Grudzień 4, 2017 - 11:20
Kazachstan Astana-Ałmaty

Hej ma ktoś z was doświadczenie z transportem miedzy Astaną i Ałmaty? Między tymi dwoma miastami latają dwie tanie linie lotnicze Bek Air oraz SCAT, również miedzy miastami jeździ pociąg nocny 13h. Jeździł ktoś z was tymi liniami bądź tym pociągiem nocnym? Z jednej strony pociąg nocny w którym oszczędzamy czas w trakcie dnia oraz nocleg, z drugiej samolot i dojazdy na lotnisko w trakcie etc. Może ktoś coś doradzić?
Dodatkowo czy zwiedzał ktoś z was okolice Ałmaty między innymi Kanion Szaryński, Jezioro Kajyndy, jezioro Tuzkol. Mam na to 4 dni i zastawiam się czy jeżdzą miedzy tymi lokalizacjami marszrutki czy stop wchodzi w grę? Czy lepiej wykupić wycieszke zorganizowana w Ałamacie? Jakieś porady?

Obrazek użytkownika damw
Offline
Ostatnio był(a): 1 dz 15 h temu
Dołączył: poniedziałek, Listopad 27, 2017 - 09:53
Cześć, Na tej trasie latają

Cześć, Na tej trasie latają Air Astana, SCAT Airlines, Bek Air oraz Qazaq Air. Obecnie w Air Astana jest promocja. Rejs w obie strony kosztuje ok. 330zł z bagażem rejestrowanym, czas lotu 1 h 40 min. W przypadku tanich przewoźników cana niższa np: Bek Air - 295zł.   Jaki termin i pora dnia cię interesuje?

W Kazachstanie będę w maju po powrocie chętnie odpowiem na reszte wątpliwości.

Obrazek użytkownika ignudi
Offline
Ostatnio był(a): 3 mies 1 tydz temu
Dołączył: czwartek, luty 6, 2014 - 20:02
Ja lecę z dwoma osobami we

Ja lecę z dwoma osobami we wrześniu na 14 dni. Zamierzam od razu z TSE lecieć Air Astana do ALA. W jedną stronę powinno wyjść 15600KZT, tj. jakieś 165PLN + przewalutowanie (taryfa Special-Kazakhstan). W Almatach chemy wziąć przewodnika z autem na 3 dniowy wypad Altyn-Emel + Sharyn Canyon. Wstępnie znalazłem to: https://indy-guide.com/kazakhstan Z tego co czytałem to można dojechać marszrutką w okolice kanionu na rozwidlenie dróg, ale stamtąd jest jeszcze chyba ładnych kilka kilometrów (jeśli nie więcej). W jeden dzień bez własnego transportu to będzie chyba ciężko ogarnąć, ale powinno się dać. Nie wiem tylko, czy dużo wtedy zobaczysz.

Obrazek użytkownika macdik
Offline
Ostatnio był(a): 3 d 2 h temu
Dołączył: piątek, Październik 5, 2012 - 17:10
Sowieci mówili: "Sto wiorst

Sowieci mówili: "Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka". Masz 4 dni, jedyne sensowne rozwiązanie to loty do ALA. Po 13h tłuczenia się pociągiem będziesz wypluty.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, a nie web-robotem i zapobiega wysyłaniu spamu.